www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: idzie, na, niemiensku, sprzedaz, zamek

ZAMEK W NIEMIEŃSKU IDZIE NA SPRZEDAŻ

czy powinien iść w prywatne ręce
tak
11%
 11%  [ 1 ]
nie
77%
 77%  [ 7 ]
tak ,ale z pewnymi ograniczeniami
11%
 11%  [ 1 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
pawelm 
Moderator

Wysłany: |15 Sty 2012|, o 21:43   ZAMEK W NIEMIEŃSKU IDZIE NA SPRZEDAŻ

Prawdopodobnie Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemieńsku w przyszłym roku nie będzie obchodził 45-lecia istnienia.Jak można było się spodziewać kiedyś w końcu znajdzie się kandydat ,który będzie miał chrapkę na tą posiadłość.
Z nieoficjalnych źródeł wiadomo ,że takowy już jest. :!:
Myślę ,że warto przyjrzeć się tej sprzedaży bo obiekt jest naprawdę ładny i skoro ma iść pod młotek warto żeby nie poszedł za grosze.
p.s. pewnie kilka osób straci posadę.

pawelm 
Moderator

Wysłany: |28 Sty 2012|, o 18:39   

Trochę się dziwię wszystkim osobom ,którym zależy aby ośrodek w Niemieńsku dalej funkcjonował ,że mają możliwość zaprotestować przeciwko sprzedaży-likwidacji ośrodka biorąc udział w ankiecie a tego nie robią.
Wczorajszy materiał filmowy:
http://www.youtube.com/wa...0GzcOziP0_oAlKm

draw1000 
Nowy

Wysłany: |28 Sty 2012|, o 22:03   

czyżby inwestycje robione były dla przyszłego właściciela?

w tej gminie zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy

belfer 
Nowy

Wysłany: |29 Sty 2012|, o 22:23   

Szkoda zamku. Chyba jednak już postanowili i nie zmienią zdania.

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |3 Lut 2012|, o 16:57   

Mam nadzieję, że znajdą jakieś dobre miejsce zastępcze dla tych dzieci.
W tym kraju niedługo pozostaną już chyba tylko lasy i kościoły do sprzedania.

drawianka 
Nowy

Wysłany: |8 Lut 2012|, o 22:11   

Trochę się dziwię wszystkim osobom ,którym zależy aby ośrodek w Niemieńsku dalej funkcjonował ,że mają możliwość zaprotestować przeciwko sprzedaży-likwidacji ośrodka biorąc udział w ankiecie a tego nie robią.

A ja się im nie dziwię. Po pierwsze obserwuję to forum od jakiegoś czasu i widzę, że zagląda tu raczej niewiele osób, więc jaki sens ma wypowiadanie się w ww ankietce na temat prywatyzacji zamku? Ty chcesz patrzeć staroście na ręce cz aby nie puści zamku za psie pieniądze. Nie widzisz tragedii dzieci, kóre zżyły się z tą szkołą. Nie widzisz wreszcie problemu, że komuś zamykają zakład pracy. Tekst " pewnie kilka osób straci pracę" mnie podniósł ciśnienie, choć ta sprawa nie dotyczy mnie bezpośrednio. Człowieku- czy ten ośrodek to nie miejsce pracy twoich znajomych, mieszkańców gminy, może twoich sąsiadów, może dawnych kolegów z SP w Drawnie? Tak jest w moim przypadku i ja im zwyczajnie po ludzku współczuję. Tym bardziej, że przecież część z nich już przeżywała taką sytuację przy zamykaniu Święciechowa. Nie pamiętacie już, że przecież poprzednio zamknięta szkoła miała szybciutko pójść pod młotek- nie wiem, czy do dziś nie stoi ten budynek pusty.
Ja tównież nie wypowiem się w tej ankiecie. Gdybyś postawił pytanie, czy zgadzasz się na likwidację szkoły- odpowiedziałabym nie. Uważam, że taka decyzja to hańba niegodna człowieka mili panie starosto i szanowna rada powiatu.
Jestem realistką i córką księgowej, więc rozumiem potrzebę oszczędności. Ale na litość Boską, protestuję przeciwko oszczędnościom kosztem dzieci. Jakichkolwiek.
Wypowiedź strosty o niedochodowości szkoły i konieczności dopłacania do tej placówki jako tłumaczenie powodu jej zamknięcia traktuję jako kompromitację władzy. I to w roku Janusza Korczaka... Miła władzo, oby wasi wyborcy w końcu przejrzeli na oczy o "podziękowali" wam za podobne kretyńskie decyzje przy okazji następnych wyborów.

ptasiek 
Nowy

Wysłany: |9 Lut 2012|, o 00:49   

Hej,

Jestem całkowicie z innego miasto ale poruszył mnie demot http://demotywatory.pl/36...epelnosprawnych

Naprawdę tak jest ? To bez serca. Sama jestem niepełnosprawna ruchowo i zostałam poszkodowana kiedy byłam nastolatką. I uważam że połączenie dzieci niepełnosprawni umysłowych z takimi z problemami wychowawczymi to poniżej ludzkiej głupoty. A wręcz debilstwo

I to wszystko bez waszej zgody ? Przecież możecie zaprotestować, zwrócić się z pomocą do wojewody a nawet telewizji. Macie jeszcze czas go uratować.

Jutro zadzwonię do waszego powiatu zapytam się o co chodzi nie chce obojętnie przejść obok tej sprawy, mimo że jestem typowym internetowym szaraczkiem

pawelm 
Moderator

Wysłany: |9 Lut 2012|, o 10:17   

drawianka napisał/a:

zagląda tu raczej niewiele osób, więc jaki sens ma wypowiadanie się w ww ankietce

-ano taki .że to forum jako jedyne daje Ci tą możliwość.Czego się spodziewałaś lawiny głosów ,wypowiedzi po tak małej liczebności gminy ,choć niewiele ,ale zawsze kilka osób dowiedziało się o tym fakcie

drawianka napisał/a:
Ty chcesz patrzeć staroście na ręce cz aby nie puści zamku za psie pieniądze. Nie widzisz tragedii dzieci, kóre zżyły się z tą szkołą. Nie widzisz wreszcie problemu, że komuś zamykają zakład pracy. Tekst " pewnie kilka osób straci pracę" mnie podniósł ciśnienie,

-a starosta to niby kto to taki ,żeby nie można byłoby mu patrzeć na ręce ,strach pomyśleć jakby chodziło o wojewodę i wyżej.
Podniosło Ci ciśnienie i bardzo dobrze ,więc te forum jednak ma jakiś sens poruszyło Cię i się zaangażowałaś pisząc tu o swoim niezadowoleniu w sprawie zamku.
Widzę ,że nie zrozumiałaś mojej intencji ,sprzedaż zamku to inaczej likwidacja właśnie tej szkoły specjalnej ,czy trzeba dla Ciebie specjalnie napisać likwidacja Specjalnego Ośrodeka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku bo inaczej nie rozumiesz(zwracam honor w przypadku ,gdy w zamku mieści się jeszcze inna instytucja ,o której nic nie wiedziałem)

draw1000 
Nowy

Wysłany: |9 Lut 2012|, o 11:58   

drawianka napisał/a:
Ty chcesz patrzeć staroście na ręce cz aby nie puści zamku za psie pieniądze. Nie widzisz tragedii dzieci, kóre zżyły się z tą szkołą. Nie widzisz wreszcie problemu, że komuś zamykają zakład pracy. Tekst " pewnie kilka osób straci pracę" mnie podniósł ciśnienie,

mam nadzieję że podnosi ci się ciśnienie jeśli ktokolwiek traci pracę ,a nie tylko koledzy po fachu i że rzeczywiście priorytetem dla ciebie jest dobro tych dzieci

drawianka 
Nowy

Wysłany: |9 Lut 2012|, o 17:09   

Tak draw tu mnie przejrzałeś. Współczuję wszystkim, którzy w taki głupi sposób tracą pracę, nie tylko kolegom po fachu. Nie żal mi jedynie, jeśli np z pracy leci ktoś komu to się należało. Chodzi mi o dzieci, bo mam kontakt w swojej pracy z takimi dziećmi prowadząc w swojej szkole nauczanie indywidualne z mojego przedmiotu i w Niemieńsku są też moi byli uczniowie. Znam ich i wiem, jak trudno jest się im przyzwyczaić do nowego nauczyciela i zaaklimatyzować w nowym miejscu. Choć nie są już moimi uczniami- mam z nimi kontakt i z ich rodzicami. Widzę jaki postęp zrobiły dzieciaki, które były lub aktualnie są w Niemieńsku- i wkurza mnie, że ktoś je naraża znowu na stres.
A moderatora się czepiłam, że zamiast o tym przede wszystkim pisać i ten problem poruszyć- zastanawia się za ile pójdzie Zamek- oj, żeby nie za tanio. Masz rację- władzy zawsze trzeba patrzeć na ręce. Z tym, że akurat w przypadku Zamku jest to sprawa najmniej ważna. Waźni są Ludzie- w pierwszej kolejności ci mali, na porzeby których ta szkoła powstała, potem wszyscy, podkreślam wszyscy, którzy w Zamku pracują. Piszecie, że krucho u was z pracą, a tu straci ją nawet nie wiem ile osób. (Ile etatów zlikwidowano przy okazji zamknięcia Święciechowa?- i nie myślę o etatach nauczycielskich, ale o sprzataczkach, obsłudze kuchni i innych- nie wszystkich przecież zatrudniono w Niemieńsku)
Zdenerwowało mnie odwrócenie ważności problemu, przeczytaj na spokojnie swój post i powiedz, jakie intencje ma odczytać inna osoba. Ja tu zdania nie widzę o dzieciach, o ludziach zagrożonych widmem bezrobocia na szarym końcu w ps, a w pierwszej kolejności kasa- Tak to czytam. Nikomu nie umiem czytać między wierszami, zwłaszcza, że go nie znam i nie wiem, co sobą reprezentuje.
A kasa ze sprzedaży Niemieńska nie interesuje mnie wcale, po pierwsze co mi po niej, jeśli pozyskana na ludzkiej krzywdzie. Po drugie nie moja, i (nie jestem pewna- poprawcie, jeśli się myle) raczej nie będzie wasza, bo suma ta zasili konto właściciela, czyli starosty, a ja nie mam zwyczaju liczyć cudzych pieniędzy.
I na koniec, panie moderatorze, proszę sobie nie pochlebiać- zaangażowałam się (i to dość poważnie) nie przez pański post i niestosowną ankietkę. Raczej odwrotnie weszłam i tu, bo od dwóch tygodni przekopuję internet w poszukiwaniu informacji i zastanawiam się, co mogę zrobić, jak pomóc. Do kogo już dotarłam nie będę pisać, ale próbuję łapać kontakt z ludźmi, którzy coś mogą. Raczej za wiele złudzeń nie mam, skoro jest już po głosowaniu rady. Chodzi mi raczej na nagłośnieniu sprawy i spowodowaniu, żeby informacja o świństwie, jakie się po raz drugi funduje ludziom dotarła do jak największej liczby osób.

coccinelle 
Nowy
coccinelle

Wysłany: |9 Lut 2012|, o 23:12   

Po publikacji demota:
http://demotywatory.pl/36...epelnosprawnych

i nagłośnieniu sprawy na Facebooku i NK ruszyła akcja wysyłania maili do starostwa z apelem o zmianę decyzji i nie sprzedawanie obiektu. Ślą ludzie z całej Polski.
Wystarczy na adres: starosta@powiatchoszczno.pl wysłać mail z apelem adresowany do Starosty.

Im więcej będzie wysłanych maili tym lepiej.
I nie mówcie, że to nie ma szans - nie z jednostek, a z tłumów składa się społeczeństwo. Wystarczy chcieć.

Przykładowy tekst apelu:

Do Starosty Choszczeńskiego
Szanownego Pana Lesława Śliżewskiego

Witam,nazywam się ______________________ .
Moim pismem chciałabym/ chciałbym zwrócić Pańską uwagę na sprawę likwidacji obiektu w Niemieńsku, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, w okolicy nazywanego po prostu "Zamkiem".
Od wielu lat działała tam placówka umożliwiająca dzieciom z różnego rodzaju chorobami i upośledzeniami adaptację, rehabilitację i edykację.
Nie wyobrażam sobie sprzedaży tego obiektu osobie, spółce bądź firmie czy organizacji, które uczyniłyby z niego obiekt rekreacyjny, turstyczny bądź jakikolwiek inny, nie mający na celu dobra mieszkających tam dzieci i wychowanków.
Placówka w większości została wyremontowana i przystosowana dla dzieci, dzięki sponsorom i darczyńcom. Kadra tam pracująca codziennie stara się z całych sił, by zapewnić wychowankom godne warunki, opiekę i byt. Niejednokrotnie dzieciom, które nie widzą swoich rodziców nawet na Święta Bożego Narodzenia, które spędzają w swoim domu, za jaki uważają Zamek.
Nie potrafię także wyobrazić sobie tych wszystkich uśmiechniętych buź, które od tylu lat towarzyszą mieszkańcom Gminy Drawno, gdzieś w nieprzystosowanym dla nich obiekcie, który nie spełnia wymogów dla tej grupy podopiecznych. Wśród obcych ludzi, w obcym miesjcu, zdala od DOMU.
Zamek w Niemieńsku to nie tylko mury, pieniądze i zyski. To dom. To dom dla wszystkich jego mieszkańców, a także kadry i osób tam pracujących, którzy oddali bardzo wiele i codziennie starają się pomóc dzieciom i wychowankom.
Proszę odwiedzić tę placówkę - zobaczyć te buzie, poczuć ich uściski i radość na powitanie nowego gościa, który odwiedził ich dom. Proszę z całego serca, by sprawa sprzedaży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku została rozpatrzona ponownie.
Apeluję o nie sprzedawanie tego obiektu, jako że jest on niezbędnym elementem w rozwoju, rehabilitacji i edukacji wszystkich jego podopiecznych.
Sprzedając ośrodek, sprzedany zostanie czyjś dom, czyjaś nadzieja i czyjeś marzenia. Miejsce, dzięki któremu te wszystkie dzieci mają kolorowe sny i marzenia. Miejsce, dzięki któremu ludzie mogą pomagać.
Z wyrazami szacunku,

Twój podpis

Można też krócej, że się wyraża zaniepokojenie całą sprawą i apeluje się o nie sprzedawanie. :)

pawelm 
Moderator

Wysłany: |11 Lut 2012|, o 12:05   

drawianka napisał/a:

A moderatora się czepiłam, że zamiast o tym przede wszystkim pisać i ten problem poruszyć- zastanawia się za ile pójdzie Zamek- oj, żeby nie za tanio.

- w odróżnieniu od Ciebie zależy mi nie tylko na zachowaniu tego ośrodka ,ale też na nierozkradaniu tego co jeszcze zostało.Jeśli nie zauważyłaś pracują tam nie tylko nauczycie ,ale ludzie z popegerowskich wsi ,gdzie dwadzieścia lat temu po upadku PGR-u rozkradziono tam cały majątek.Z tego co piszesz to jeśli szkoły się nie uratuje to niech się wali ,pali bo co mi do tego ,ja z tego i tak nic nie będę miała.Widać Twoją chęć niesienia pomocy związana jest tylko na potrzeby własne i swojej profesji pod przykrywką pomocy dzieciom.A nie zastanowiłaś się nad tym ,że im większe pieniądze wpłyną po sprzedaży zamku starosta może przekazać większą kwotę na działalność szkoły w Suliszewie.Zastanawia mnie czemu sama nie założyłaś takiego tamatu i decyduje co jest ważniejsze.
drawianka napisał/a:

od dwóch tygodni przekopuję internet w poszukiwaniu informacji i zastanawiam się, co mogę zrobić, jak pomóc.

drawianka napisał/a:
Chodzi mi raczej na nagłośnieniu sprawy i spowodowaniu, żeby informacja o świństwie, jakie się po raz drugi funduje ludziom dotarła do jak największej liczby osób.

i co Pani znalazła? z tego co sam zaobserwowałem to w internecie tylko na tym forum była wzmianka na ten temat i tak dla Pani informacji nikt tu sobie nie pochlebia.

coccinelle 
Nowy
coccinelle

Wysłany: |11 Lut 2012|, o 13:40   

pawelm napisał/a:

z tego co sam zaobserwowałem to w internecie tylko na tym forum była wzmianka na ten temat.

teraz jest głośno - gazeta.pl, kurier szczeciński, jakieś fora i artykuły w kilku miejscach.Na fb, nk dostałam sporo linków odnoszących do wypowiedzi bądź artykułów o Zamku - z tego co czytałam, całkiem sporo na ten temat jest obecnie.
Zastanawia mnie tylko fakt - dlaczego np. na gazeta.pl jest artykuł, który mówi, że wszyscy wychowankowie trafią do Suliszewa, a w rzeczywistości osoby uczące się tam dostały listy, że od września 2012 są przeniesione pod Koszalin? Wie ktoś coś o tym? Pozdrawiam

drawianka 
Nowy

Wysłany: |13 Lut 2012|, o 00:43   

No może mały skrót
1. Sprawdź moderatorku, jeśli możesz- ile Niemieńsko "zarobiło" na zamknięciu Święciechowa, bo ja osmielam się twierdzić, że wielki G i tylko to próbuję ci uswiadomić Suliszewo dostanie raczej kolejne G.
2 Nawet, jeśli coś dostanie Suliszewo, to powiedz, jaki to bedzie miał związek z ludźmi odsługi z Niemieńska - żebyśmy jak bardzo oboje tego chcieli- oni nie dostaną nic (przeczytaj uważnie o tych przede wszystkim ludziach wspominam, ale najpierw sprawdź jaką zastosowałam kolejność.
3. Więc dla mnie logiczne jest, że zamiast pytać o kasę, bo może coś w łaskawości swej starosta i rada rzucą Suliszewu- dojść do wniosku, że z punktu widzenia dzieci, ich rodziców, pracowników i gminiy Drawno korzystne byłoby, gdyby ten osrodek istniał u nas. Jeśli dobrze znam strukurę powiatu choszczeńskiego Suliszewo to nie jest nasza gmina, nie sądzą żeby się martwili o Niemiensko, więc nie przejmuj się tak, że może coś dostaną- no chyba, że jesteś powiazany z Suliszewem ;)
Ponawiam prośbę- zamiast posądzać mnie o Bóg wie co przeczytaj dokładnie swój pierwszy post. Ja i tak uważam, że wspominanie najpierw o kasie ze sprzedaży a potem w ps o kilku ludziach- to świństwo wobec ludzi. Więc nie przekonuj mnie co chciałeś napisać, tylko popatrz co napisałeś i zastanów się jak to odbiorą inni.
4. Co do ostatniego pytania- odpowiedziała już na niego moja poprzedniczka, ja ze swojej strony dodam jeszcze polsat.

Proszę o zapoznanie się z pkt.3 regulaminu forum ..., Twój punkt widzenia nie jest jedyny ...proszę o poszanowanie innych w dyskusji -administrator
Ostatnio zmieniony przez Administrator |13 Lut 2012|, o 08:13, w całości zmieniany 3 razy  

pawelm 
Moderator

Wysłany: |13 Lut 2012|, o 09:04   

Odpowiedź na Twojego posta wyślę Ci na pw
Ostatnio zmieniony przez Administrator |13 Lut 2012|, o 10:24, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu