www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat

Tagi tematu: barnimie, wies, zalana

Zalana wie┼Ť Barnimie
Autor WiadomoŠ
wowojtek 
Nowy

Do│▒czy│: 23 Sty 2012
  Wys│any: |23 Sty 2012|, o 19:12   Zalana wie┼Ť Barnimie

witam chc─Ö poruszy─ç problem zalewania piwnic i naszych dom├│w we wsi Barnimie
Ostatnio zmieniony przez Administrator |25 Sty 2012|, o 20:15, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Do│▒czy│: 04 Sty 2011
Wys│any: |24 Sty 2012|, o 10:13   

cóz piwnica, u mnie całe podwórko.

http://szukaj.gazeta.pl/p...ry=drawno&b=&q=

Administrator 
Administrator

Do│▒czy│: 19 Lis 2010
Sk▒d: Drawno
Wys│any: |25 Sty 2012|, o 20:14   

Poprawiłem trochę temat...
Poniżej link do reportażu z kroniki szczecińskiej :
http://www.tvp.pl/szczeci...na-wies/6303939

minismo 
Aktywny

Do│▒czy│: 14 Gru 2010
Wys│any: |25 Sty 2012|, o 22:51   

Czyli p. Sekretarz twierdzi, ┼╝e to nie ich problem tylko rolnik├│w(tutaj nawi─ůzanie do artyku┼éu). A teraz jak okaza┼éo si─Ö, ┼╝e jednak Samorz─ůd ma si─Ö tym zaj─ů─ç to p. Nowak nie chce ich wpu┼Ťci─ç na swoj─ů ziemi─Ö?( Wersja TVP Szczecin)

Kriegsmashine 
Nowy

Do│▒czy│: 20 Sty 2011
Wys│any: |28 Sty 2012|, o 20:02   

Panie nowak (celowo z małej litery) przeginasz!

belfer 
Nowy

Do│▒czy│: 13 Pa╝ 2011
Wys│any: |29 Sty 2012|, o 22:24   

Całe zło tego zamieszania nazywa się.............. i wszystko jasne panie przemasie

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |29 Sty 2012|, o 23:45   

skoro zostaje po raz kolejny wywołany.

zastan├│wcie si─Ö, czy mam mo┼╝liwo┼Ť─ç zamkn─ů─ç jaki┼Ť inny ruroci─ůg??

nie- więc zapytam, kto dał mi prawo dysponować tym odcinkiem???

a fakt jest inny- za du┼╝o dokument├│w bym musia┼é tu skanowa─ç i t┼éumaczy─ç, ale po kr├│tce sk─ůd te zamieszanie.

gdyby- by┼éo tak jak m├│wi─ů urz─Ödnicy- dali by nakaz i po temacie- ale dlaczego go nie dadz─ů???

odp- jest banalnie prosta.

jak kupowa┼éem ow─ů nieruchom0o┼Ť─ç aby by┼éa wy┼╝sza cena bez jakichkolwiek decyzji - nawet nie po cichu - bez prawnie- do wyceny dla rzeczoznawcy podano i┼╝ owa dzia┼éka jest rekreacyjno-turystyczna - wycena za grunt wysz┼éa 170 tys z┼é- o pow. 0,7 ha.

aby dzia┼éka nie traci┼éa na warto┼Ťci zatajono fakt ruroci─ůgu, wpis a kacie- dzia┼éka nieobci─ů┼╝ona.

owy ruroci─ůg, wy┼é─ůczono z ci─ůgu melioracji, a zosta┼é oznaczony jako KD800 - kolektor deszczowy - czyli moja wewn─Ötrzna instalacja deszczowa- jak rynny- owy kolektor - nie m├│g┼é s┼éu┼╝y─ç innym osoba - gdy┼╝ wtedy nale┼╝a┼éo by dzia┼ék─Ö obci─ů┼╝y─ç s┼éu┼╝ebno┼Ťci─ů- i uwzgl─Ödni─ç to w wycenie. ale je┼Ťli owy KD800, jest sk┼éadow─ů cz─Ö┼Ťci─ů prywatnej w┼éasno┼Ťci- nie jest obci─ů┼╝eniem.

finał.
je┼Ťli m├│j prywatny to mog─Ö go wynaj─ů─ç -co proponowa┼éem.
mogę go odsprzedać- co proponowałem.

ale najlepiej powiedzie─ç ┼╝e Nowak ma kupi─ç ruroci─ůg i jeszcze za darmo go udost─Öpnia─ç.

kochany- ty wiesz co oni mnie mog─ů???

podstawy prawne.

Art. 29. 1. W┼éa┼Ťciciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowi─ů inaczej, nie mo┼╝e:

3. Je┼╝eli spowodowane przez w┼éa┼Ťciciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wp┼éywaj─ů na grunty s─ůsiednie, w├│jt, burmistrz lub prezydent miasta mo┼╝e, w drodze decyzji, nakaza─ç w┼éa┼Ťcicielowi gruntu przywr├│cenie stanu poprzedniego lub wykonanie urz─ůdze┼ä zapobiegaj─ůcych szkodom.

rolnicy odprowadzaj─ů wod─Ö do rowu melioracyjnego- bez szkody dla tej dzia┼éki na kt├│rej posadowiony jest r├│w melioracyjny- gmina- b─Öd─ůc w┼éa┼Ťcicielem dzia┼éki- na kt├│rej owy r├│w jest zlokalizowany zrzuca t─Ö wode- na (dzi┼Ť) drog─Ö powiatowa i moja dokonuj─ůc szkody- wi─Öc to na niej ci─ů┼╝y obowi─ůzek naprawy tej szkody- oraz to ona ma obowi─ůzek wybudowa─ç urz─ůdzenie melioracyjne zapobiegaj─ůce tej szkodzie.

jak nie Nowak to rolnicy winni, a ┼╝e gmina sprzeda┼éa ten kawa┼éek sieci melioracyjnej- przekszta┼écaj─ůc j─ů w odr─Öbn─ů w┼éasno┼Ť─ç to ju┼╝ laska??

ale c├│┼╝ ja b─Öd─Ö sie sprzecza┼é, poczekam na rezultat- cho─ç wtedy ju┼╝ b─Ödzie cicho , gmina ureguluje ten stan prawny- ale do winy si─Ö nie przyzna, bo przecie┼╝ winny Nowak- jak nie to rolnicy- bo- produkuj─ů zrzut wody do rowu- a mo┼╝e chmury pani Kowalewska stwierdzi za czas jaki┼Ť.

pytam teraz oponent├│w- i jak teraz sprawa wygl─ůda???

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |2 Lut 2012|, o 01:25   

Kriegsmashine i belfer
w ┼Ťwietle fakt├│w przedstawionych odezwiecie si─Ö co┼Ť???

czy was zatkało?>

no tak jechali┼Ťcie bez zapoznania sie z faktami, wiec s┼éucham was
....???

og├│lne na forum bez imiennie mo┼╝na kogo┼Ť zaczepi─ç a ods┼éo┼ä si─Ö jeden z drugim , cho─ç m├│g┼ébym to uzna─ç nawet t─Ö anonimowo┼Ť─ç ale je┼Ťli idziecie w dobrym kierunku a tu , .... bez fakt├│w tylko od jaki┼Ť pismak├│w czerpi─ůc wiedz─Ö ferujecie wyroki zastanowili┼Ťcie si─Ö chwilk─Ö???

....

Wykropkowa┼éem niew┼éa┼Ťciwe ,prosz─Ö zapozna─ç si─Ö z pkt.3 regulaminu -admin
Ostatnio zmieniony przez Administrator |2 Lut 2012|, o 07:36, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

belfer 
Nowy

Do│▒czy│: 13 Pa╝ 2011
Wys│any: |2 Lut 2012|, o 14:11   

Panie Nowak, proponuję obejrzeć jeszcze raz materiał przedstawiony w TV. Nie trzeba poklepywać radnej po ramieniu i mówić że Burmistrz ma jeszcze Panu dach naprawić.
Trzeba spojrze─ç na to wszystko na trze┼║wo.

Cytat:
Art. 29. 1. W┼éa┼Ťciciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowi─ů inaczej, nie mo┼╝e:

3. Je┼╝eli spowodowane przez w┼éa┼Ťciciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wp┼éywaj─ů na grunty s─ůsiednie, w├│jt, burmistrz lub prezydent miasta mo┼╝e, w drodze decyzji, nakaza─ç w┼éa┼Ťcicielowi gruntu przywr├│cenie stanu poprzedniego lub wykonanie urz─ůdze┼ä zapobiegaj─ůcych szkodom.

Przytoczył Pan ten artykuł. Wyboldował to co Panu jest na rękę więc ja wybolduję to co jest na rękę dla wszystkich pozostałych

Jeżeli decyzja była wydana ( nie wiem o tym) to na pewno Pan się odwołał o niej.
Uważam jako młody człowiek i zwykły mieszkaniec, że Pan powinien to naprawić.
Nie oczywi┼Ťcie na w┼éasny koszt, ale UMO┼╗LIWI─ć wej┼Ťcie na posesj─Ö naprawienie rury i..................... po sprawie by by┼éo.

Pan jednak jako wielki przeciwnik wszystkich i wszystkiego jest zawsze na nie. No c├│┼╝ to tak samo jakby DPN zabroni┼é urz─ůdzania sp┼éyw├│w kajakowych dla kajak├│w wypo┼╝yczonych od Nowaka.
Nie mod─ů p┼éywa─ç rzek─ů bo ta jest w┼éasno┼Ťci─ů DPN w rozumieniu prawa.

Powinien Pan jako zwyk┼éy cz┼éowiek ┼╝yj─ůcy w naszym spo┼éecze┼ästwie ( chocia┼╝ wiem ┼╝e Pan si─Ö nigdy z nim nie uto┼╝samia┼é i nigdy si─Ö z nim nie zasymiluje ) powiedzie─ç Naprawcie rur─Ö w spos├│b aby na mojej dzia┼éce nie by┼éo wida─ç po sko┼äczeniu ┼╝e co┼Ť by┼éo robione" :oops:

I tyle

PS.

Nie wiem tylko czy Pana sta─ç na taki gest.
Wiem natomiast ┼╝e za t─Ö rur─Ö chce pan pobiera─ç pieni─ůdze.

BELFER

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |2 Lut 2012|, o 15:27   

belfer,

ch─Ötnie wpuszcz─Ö za op┼éata, ch─Ötnie sprzedam rur─Ö , tak jak j─ů kupi┼éem,
sprawy nie znasz, rura- wspomniana to jest moja prywatna, zgodnie z mapami jest to kolektor deszczowy- moje prywatne odwodnienie, teraz jak gmina chce wpu┼Ťci─ç wod─Ö do tego kolektora to nawadnia mi fundamenty, technicznie ┼║le rura jest zrobiona.

a ponadto, rura- hmm, pisa┼éem wniosek o pozwolenie na budow─Ö basenu i rozbudow─Ö o┼Ťrodka, dosta┼éem odmownie bo w┼éa┼Ťnie jest rura- a kupi┼éem dzia┼ék─Ö pe┼énowarto┼Ťciow─ů, lecz ona pe┼énowarto┼Ťciowa nie jest.

podkre┼Ťlasz ustaw─Ö, przywr├│ci─ç do stanu pierwotnego- tak je┼Ťli w┼éa┼Ťciciel dokona┼é zmian na gruncie- ja ┼╝adnych nie dokona┼éem , nie betonowa┼éem,nie kopa┼éem row├│w , nie zrzucam ja wody ze szkod─ů dla dzia┼éek s─ůsiednich.

a ko┼äcz─ůc, prosze kto wejdzie, niech tylko zrobi dokumenty - czyli pozwolenie na budow─Ö, i pozwolenia wodno-prawne. bo nie wyobra┼╝am sobie by by┼éa to samowola budowlana - p├│┼║niej- znowu na mnie wisnioski doniesie razem z lewandowskim do nadzoru budowlanego.,

pozdr

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |2 Lut 2012|, o 22:09   

belfer, a co do parku,

tez bior─ů kask─Ö za wst─Öp, za biwakowanie, wi─Öc dlaczego ja mia┼ébym nie bra─ç kasy>??
ja tak┼╝e nie zabraniam puszczania wody moim prywatnym ruroci─ůgiem, tylko chce za niego op┼éat─Ö,

pozdr.

minismo 
Aktywny

Do│▒czy│: 14 Gru 2010
Wys│any: |3 Lut 2012|, o 13:51   

P. Nowak ja stwierdzam, ┼╝e opr├│cz gminy kt├│ra ma swoje za uszami zrobi┼é Pan z tym jeszcze wi─Ökszy cyrk pr├│buj─ůc na tym zarobi─ç.

T┼éumaczenia, ┼╝e oni panu co┼Ť takiego sprzedali, ble ble ble to jest tak samo bezsensowny temat jak ta Wojna z Parkiem

Ale pozdrawiam i ┼╝ycz─Ö szcz─Ö┼Ťcia

Kriegsmashine 
Nowy

Do│▒czy│: 20 Sty 2011
Wys│any: |3 Lut 2012|, o 16:53   

Przemas, nikogo nie zatkało - to po pierwsze.
przemass nowak napisa│/a:
moim prywatnym ruroci─ůgiem
- w tym momencie twoje post─Öpowanie jest dla mnie totalnym bezsensem. Ruroci─ůg tw├│j generuje szkody zalewaj─ůc okoliczne pola, czyli jednoznacznie mo┼╝na stwierdzi─ç, ┼╝e dzia┼éasz z premedytacj─ů nie pozwalaj─ůc na napraw─Ö tego. Jednocze┼Ťnie poczu┼ée┼Ť, ┼╝e mo┼╝na z tego wyci─ůgn─ů─ç kas─Ö to b─Ödziesz teraz odwleka┼é spraw─Ö w niesko┼äczono┼Ť─ç. Kwestie wsp├│┼é┼╝ycia w spo┼éeczno┼Ťci lokalnej, kt├│re rz─ůdz─ů si─Ö tak┼╝e prawami ludzkimi pomijam, bo s┼éowo "kompromis" jest chyba komu┼Ť obce. Swoj─ů drog─ů, przejad─Ö si─Ö chyba w najbli┼╝szym czasie do Barnimia i porozmawiam na ten temat z rolnikami, by pozna─ç te┼╝ ich punkt widzenia na t─ů sytuacj─Ö.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |3 Lut 2012|, o 17:40   

pewnie ch─Ötnie p[oroizmawiaj─ů,
popierwsze
po drugie,
o┼Ťrodek te┼╝ kupi┼éerm i co mam go za darmo komu┼Ť w zamian za remont udost─Öpnia─ç, to mo┼╝e kiela, jak mu plac pozamiatam to mi za darmo zatankuje, rusin -jak nar─ůbie drezw3a da mi chleb, tylko pytanie, jak i kto mi dostarczy pr─ůd , w zamian za co??

┼╝eby nie ten ruroci─ůg to pewnie za te cen─Ö bym sie nie zdecydowa┼é kupic tej nieruchomo┼Ťci, wiedzia┼éem ┼╝e on tu jest, tak jak wiem ┼╝e przez te nieruchomo┼Ťc idzie rura z woda pitna dla wsi.

rozmawia┼éem z komunalk─ů i burmistrzem, ci czekaja na awari─Ö, cho─ç wzywa┼éem ich do zawarcia umowy- stosownie z prawem,
a za jaki┼Ť czas rura p─Öknie, wody nie bedzie i te┼╝ powiecie nowak wpu┼Ť─ç, a czemu dzi┼Ť nie zawieraj─ů umowy, to jak bym ja po cichu ci─ůgn─ů┼é prad lub wode, obcinaj─ů i kara.

gmina nie na darmo sprzeda┼éa ten ruroci─ůg, budynek i ca┼éy teren, abym na nim zarabia┼é, troszk─Ö si─Ö wpu┼Ťcili w maliny, bo teraz to gmna ma zawrze─ç umow─Ö a nie rolnicy.

a z mojego ruroci─ůgu ┼╝adnej szkody nie powstaj─ů., bo nie woda wyp┼éywa z niego tylko do niego ma wp┼éywa─ç.

tw├│j tok my┼Ťlenia przypomina sekretarzowa, winni rolnicy bo to oni produkuj─ů zrzut wody.

druga strona jak mozna by┼éo korzystac z cudzej rzeczy bez umowy poi cichu nie p┼éac─ůc, to jak bym dzialke gminna sobie przyszed┼é zabra┼é i mia┼é jeszcze pretensje ┼╝e trawy nie kosza.

zastan├│w si─Ö, co bed─Ö m├│g┼é powiedzi─Öc, jak ci sami urzednicy przyjda i karz─ů mi przenocowac swoj─ů rodzink─Ö na ferie??

tez bedziesz miał żal że ich nie przygarnałem, przeciez mam wolny termin w tym czasie??
stary jak ty my┼Ťlisz, brak poszanowania w┼éasno┼Ťci, to by┼éa domena poprzedniej epoki.

a swoj─ů drog─ů ruroci─ůg, po raz kolejny m├│wie ┼╝e to nie jest ruroci─ůg, mam pismo od burmistrza w kt├│rym jasno stwierdza ┼╝e to moje prywatne urz─ůdzenie przesy┼éowe, wiec zobacz w rachunek od komunalki, od energetyki czy za gaz,
wszędzie jest opłata przesyłowa, coż w tym dziwnego??

kiedy┼Ť gmina by┼éa w┼éascicielem sieci gazowej w drawnie, sprzeda┼éa t─Ö sie─ç firmie, teraz ta firma remontuje naprawia itd, w zamian za pozycje na rachunku, \
pt. opłata przesyłowa- stała lub zmienna.

czy co┼Ť wtym dziwnego, pliss wyt┼éumacz.

a spotkanie chyba wtej sprawie w barnimiu jest jak dobrze pami─Ötam na 8 lutego, wraz z burmistrzem w swietlicy wiejskiej, jesli cie temat interesuje.
pozdr

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |6 Lut 2012|, o 09:53   

jeszcze nie cały , ale już większy reportaż

http://www.tvp.pl/szczeci...o/20212/6396304

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach