www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: barnimie, wies, zalana

Zalana wieś Barnimie
Autor Wiadomość
wowojtek 
Nowy

Wysłany: |23 Sty 2012|, o 19:12   Zalana wieś Barnimie

witam chcę poruszyć problem zalewania piwnic i naszych domów we wsi Barnimie
Ostatnio zmieniony przez Administrator |25 Sty 2012|, o 20:15, w całości zmieniany 1 raz  

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |24 Sty 2012|, o 10:13   

cóz piwnica, u mnie całe podwórko.

http://szukaj.gazeta.pl/p...ry=drawno&b=&q=

Administrator 
Administrator

Wysłany: |25 Sty 2012|, o 20:14   

Poprawiłem trochę temat...
Poniżej link do reportażu z kroniki szczecińskiej :
http://www.tvp.pl/szczeci...na-wies/6303939

minismo 
Aktywny

Wysłany: |25 Sty 2012|, o 22:51   

Czyli p. Sekretarz twierdzi, że to nie ich problem tylko rolników(tutaj nawiązanie do artykułu). A teraz jak okazało się, że jednak Samorząd ma się tym zająć to p. Nowak nie chce ich wpuścić na swoją ziemię?( Wersja TVP Szczecin)

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |28 Sty 2012|, o 20:02   

Panie nowak (celowo z małej litery) przeginasz!

belfer 
Nowy

Wysłany: |29 Sty 2012|, o 22:24   

Całe zło tego zamieszania nazywa się.............. i wszystko jasne panie przemasie

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |29 Sty 2012|, o 23:45   

skoro zostaje po raz kolejny wywołany.

zastanówcie się, czy mam możliwość zamknąć jakiś inny rurociąg??

nie- więc zapytam, kto dał mi prawo dysponować tym odcinkiem???

a fakt jest inny- za dużo dokumentów bym musiał tu skanować i tłumaczyć, ale po krótce skąd te zamieszanie.

gdyby- było tak jak mówią urzędnicy- dali by nakaz i po temacie- ale dlaczego go nie dadzą???

odp- jest banalnie prosta.

jak kupowałem ową nieruchom0ość aby była wyższa cena bez jakichkolwiek decyzji - nawet nie po cichu - bez prawnie- do wyceny dla rzeczoznawcy podano iż owa działka jest rekreacyjno-turystyczna - wycena za grunt wyszła 170 tys zł- o pow. 0,7 ha.

aby działka nie traciła na wartości zatajono fakt rurociągu, wpis a kacie- działka nieobciążona.

owy rurociąg, wyłączono z ciągu melioracji, a został oznaczony jako KD800 - kolektor deszczowy - czyli moja wewnętrzna instalacja deszczowa- jak rynny- owy kolektor - nie mógł służyć innym osoba - gdyż wtedy należało by działkę obciążyć służebnością- i uwzględnić to w wycenie. ale jeśli owy KD800, jest składową częścią prywatnej własności- nie jest obciążeniem.

finał.
jeśli mój prywatny to mogę go wynająć -co proponowałem.
mogę go odsprzedać- co proponowałem.

ale najlepiej powiedzieć że Nowak ma kupić rurociąg i jeszcze za darmo go udostępniać.

kochany- ty wiesz co oni mnie mogą???

podstawy prawne.

Art. 29. 1. Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może:

3. Jeżeli spowodowane przez właściciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wpływają na grunty sąsiednie, wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom.

rolnicy odprowadzają wodę do rowu melioracyjnego- bez szkody dla tej działki na której posadowiony jest rów melioracyjny- gmina- będąc właścicielem działki- na której owy rów jest zlokalizowany zrzuca tę wode- na (dziś) drogę powiatowa i moja dokonując szkody- więc to na niej ciąży obowiązek naprawy tej szkody- oraz to ona ma obowiązek wybudować urządzenie melioracyjne zapobiegające tej szkodzie.

jak nie Nowak to rolnicy winni, a że gmina sprzedała ten kawałek sieci melioracyjnej- przekształcając ją w odrębną własność to już laska??

ale cóż ja będę sie sprzeczał, poczekam na rezultat- choć wtedy już będzie cicho , gmina ureguluje ten stan prawny- ale do winy się nie przyzna, bo przecież winny Nowak- jak nie to rolnicy- bo- produkują zrzut wody do rowu- a może chmury pani Kowalewska stwierdzi za czas jakiś.

pytam teraz oponentów- i jak teraz sprawa wygląda???

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |2 Lut 2012|, o 01:25   

Kriegsmashine i belfer
w świetle faktów przedstawionych odezwiecie się coś???

czy was zatkało?>

no tak jechaliście bez zapoznania sie z faktami, wiec słucham was
....???

ogólne na forum bez imiennie można kogoś zaczepić a odsłoń się jeden z drugim , choć mógłbym to uznać nawet tę anonimowość ale jeśli idziecie w dobrym kierunku a tu , .... bez faktów tylko od jakiś pismaków czerpiąc wiedzę ferujecie wyroki zastanowiliście się chwilkę???

....

Wykropkowałem niewłaściwe ,proszę zapoznać się z pkt.3 regulaminu -admin
Ostatnio zmieniony przez Administrator |2 Lut 2012|, o 07:36, w całości zmieniany 1 raz  

belfer 
Nowy

Wysłany: |2 Lut 2012|, o 14:11   

Panie Nowak, proponuję obejrzeć jeszcze raz materiał przedstawiony w TV. Nie trzeba poklepywać radnej po ramieniu i mówić że Burmistrz ma jeszcze Panu dach naprawić.
Trzeba spojrzeć na to wszystko na trzeźwo.

Cytat:
Art. 29. 1. Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może:

3. Jeżeli spowodowane przez właściciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wpływają na grunty sąsiednie, wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom.

Przytoczył Pan ten artykuł. Wyboldował to co Panu jest na rękę więc ja wybolduję to co jest na rękę dla wszystkich pozostałych

Jeżeli decyzja była wydana ( nie wiem o tym) to na pewno Pan się odwołał o niej.
Uważam jako młody człowiek i zwykły mieszkaniec, że Pan powinien to naprawić.
Nie oczywiście na własny koszt, ale UMOŻLIWIĆ wejście na posesję naprawienie rury i..................... po sprawie by było.

Pan jednak jako wielki przeciwnik wszystkich i wszystkiego jest zawsze na nie. No cóż to tak samo jakby DPN zabronił urządzania spływów kajakowych dla kajaków wypożyczonych od Nowaka.
Nie modą pływać rzeką bo ta jest własnością DPN w rozumieniu prawa.

Powinien Pan jako zwykły człowiek żyjący w naszym społeczeństwie ( chociaż wiem że Pan się nigdy z nim nie utożsamiał i nigdy się z nim nie zasymiluje ) powiedzieć Naprawcie rurę w sposób aby na mojej działce nie było widać po skończeniu że coś było robione" :oops:

I tyle

PS.

Nie wiem tylko czy Pana stać na taki gest.
Wiem natomiast że za tę rurę chce pan pobierać pieniądze.

BELFER

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |2 Lut 2012|, o 15:27   

belfer,

chętnie wpuszczę za opłata, chętnie sprzedam rurę , tak jak ją kupiłem,
sprawy nie znasz, rura- wspomniana to jest moja prywatna, zgodnie z mapami jest to kolektor deszczowy- moje prywatne odwodnienie, teraz jak gmina chce wpuścić wodę do tego kolektora to nawadnia mi fundamenty, technicznie źle rura jest zrobiona.

a ponadto, rura- hmm, pisałem wniosek o pozwolenie na budowę basenu i rozbudowę ośrodka, dostałem odmownie bo właśnie jest rura- a kupiłem działkę pełnowartościową, lecz ona pełnowartościowa nie jest.

podkreślasz ustawę, przywrócić do stanu pierwotnego- tak jeśli właściciel dokonał zmian na gruncie- ja żadnych nie dokonałem , nie betonowałem,nie kopałem rowów , nie zrzucam ja wody ze szkodą dla działek sąsiednich.

a kończąc, prosze kto wejdzie, niech tylko zrobi dokumenty - czyli pozwolenie na budowę, i pozwolenia wodno-prawne. bo nie wyobrażam sobie by była to samowola budowlana - później- znowu na mnie wisnioski doniesie razem z lewandowskim do nadzoru budowlanego.,

pozdr

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |2 Lut 2012|, o 22:09   

belfer, a co do parku,

tez biorą kaskę za wstęp, za biwakowanie, więc dlaczego ja miałbym nie brać kasy>??
ja także nie zabraniam puszczania wody moim prywatnym rurociągiem, tylko chce za niego opłatę,

pozdr.

minismo 
Aktywny

Wysłany: |3 Lut 2012|, o 13:51   

P. Nowak ja stwierdzam, że oprócz gminy która ma swoje za uszami zrobił Pan z tym jeszcze większy cyrk próbując na tym zarobić.

Tłumaczenia, że oni panu coś takiego sprzedali, ble ble ble to jest tak samo bezsensowny temat jak ta Wojna z Parkiem

Ale pozdrawiam i życzę szczęścia

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |3 Lut 2012|, o 16:53   

Przemas, nikogo nie zatkało - to po pierwsze.
przemass nowak napisał/a:
moim prywatnym rurociągiem
- w tym momencie twoje postępowanie jest dla mnie totalnym bezsensem. Rurociąg twój generuje szkody zalewając okoliczne pola, czyli jednoznacznie można stwierdzić, że działasz z premedytacją nie pozwalając na naprawę tego. Jednocześnie poczułeś, że można z tego wyciągnąć kasę to będziesz teraz odwlekał sprawę w nieskończoność. Kwestie współżycia w społeczności lokalnej, które rządzą się także prawami ludzkimi pomijam, bo słowo "kompromis" jest chyba komuś obce. Swoją drogą, przejadę się chyba w najbliższym czasie do Barnimia i porozmawiam na ten temat z rolnikami, by poznać też ich punkt widzenia na tą sytuację.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |3 Lut 2012|, o 17:40   

pewnie chętnie p[oroizmawiają,
popierwsze
po drugie,
ośrodek też kupiłerm i co mam go za darmo komuś w zamian za remont udostępniać, to może kiela, jak mu plac pozamiatam to mi za darmo zatankuje, rusin -jak narąbie drezw3a da mi chleb, tylko pytanie, jak i kto mi dostarczy prąd , w zamian za co??

żeby nie ten rurociąg to pewnie za te cenę bym sie nie zdecydował kupic tej nieruchomości, wiedziałem że on tu jest, tak jak wiem że przez te nieruchomośc idzie rura z woda pitna dla wsi.

rozmawiałem z komunalką i burmistrzem, ci czekaja na awarię, choć wzywałem ich do zawarcia umowy- stosownie z prawem,
a za jakiś czas rura pęknie, wody nie bedzie i też powiecie nowak wpuść, a czemu dziś nie zawierają umowy, to jak bym ja po cichu ciągnął prad lub wode, obcinają i kara.

gmina nie na darmo sprzedała ten rurociąg, budynek i cały teren, abym na nim zarabiał, troszkę się wpuścili w maliny, bo teraz to gmna ma zawrzeć umowę a nie rolnicy.

a z mojego rurociągu żadnej szkody nie powstają., bo nie woda wypływa z niego tylko do niego ma wpływać.

twój tok myślenia przypomina sekretarzowa, winni rolnicy bo to oni produkują zrzut wody.

druga strona jak mozna było korzystac z cudzej rzeczy bez umowy poi cichu nie płacąc, to jak bym dzialke gminna sobie przyszedł zabrał i miał jeszcze pretensje że trawy nie kosza.

zastanów się, co bedę mógł powiedzięc, jak ci sami urzednicy przyjda i karzą mi przenocowac swoją rodzinkę na ferie??

tez bedziesz miał żal że ich nie przygarnałem, przeciez mam wolny termin w tym czasie??
stary jak ty myślisz, brak poszanowania własności, to była domena poprzedniej epoki.

a swoją drogą rurociąg, po raz kolejny mówie że to nie jest rurociąg, mam pismo od burmistrza w którym jasno stwierdza że to moje prywatne urządzenie przesyłowe, wiec zobacz w rachunek od komunalki, od energetyki czy za gaz,
wszędzie jest opłata przesyłowa, coż w tym dziwnego??

kiedyś gmina była włascicielem sieci gazowej w drawnie, sprzedała tę sieć firmie, teraz ta firma remontuje naprawia itd, w zamian za pozycje na rachunku, \
pt. opłata przesyłowa- stała lub zmienna.

czy coś wtym dziwnego, pliss wytłumacz.

a spotkanie chyba wtej sprawie w barnimiu jest jak dobrze pamiętam na 8 lutego, wraz z burmistrzem w swietlicy wiejskiej, jesli cie temat interesuje.
pozdr

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |6 Lut 2012|, o 09:53   

jeszcze nie cały , ale już większy reportaż

http://www.tvp.pl/szczeci...o/20212/6396304

Odpowiedz do tematu