www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kosciele, sytuacja

sytuacja w kościele
Autor Wiadomość
drawianka :) 
Nowy

Wysłany: |10 Lut 2013|, o 14:28   sytuacja w kościele

Witam. Chciałabym zapytać co sądzicie o sytuacji panującej w naszym kościele. Chodzę regularnie i nie dowierzam co sie dzieje- z niedzieli na niedzielę coraz mniej ludzi. Msza dla dzieci jest straszna, dzieci nie ma, ale nawet mnie to nie dziwi, bo jest naprwde nudno, a dzieci trzeba czymś zaciekawic. Nie wspomne już o spiewie...

minismo 
Aktywny

Wysłany: |12 Lut 2013|, o 00:22   

W Archidiecezji Szczecińsko–Kamieńskiej, czyli tej której podlega Drawno % praktykujących katolików jest najmniejszy w skali ogólnopolskiej. Tutaj kierunek jest jasny i od lat maleje frekwencja . Im dalej na zachód tym mniejsza publika na koncertach w niedziele.

Przez lata zamiast przyciągać ludzi do siebie dzieje się zupełnie odwrotnie. Została stara gwardia w wieku 60+, na wymarciu, i jakieś 3% nowych twarzy sami nie wiedzą po co tam są.
Poprawy na przyszłość nie widać. Przed komunią mojego syna rok temu miałem zupełnie inne myślenie. Jednak kiedy zobaczyłem i doświadczyłem biznesowego podejścia kleru do życia nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Nie rozumieją tego tylko dewoty i sprane mózgi takie jak ta Pani z dyskusji o caritasie .

Pozdrawiam

POBIS 
Nowy

Wysłany: |12 Lut 2013|, o 06:39   

Cytat:
biznesowego podejścia kleru do życia nie chcę mieć z nimi nic wspólnego

AMEN !!!!!!

Głos ludu - to głos Boga.

aatagaz 
Nowy

Wysłany: |12 Lut 2013|, o 19:14   

@minismo
Cytat:
Została stara gwardia w wieku 60+, na wymarciu, i jakieś 3% nowych twarzy sami nie wiedzą po co tam są.

Skoro nie wiesz po co się tam chodzi to gratuluję.

To że chodzi coraz mniej ludzi świadczy o rodzicach.
Nie wychowują swoich dzieci w duchu chrześcijaństwa, tylko chyba w duchu mamony.
Nie da sią żyć bez BOGA.
Co do księży każdy ma własny osąd, ale ja powiem tak.
Chodząc na kurs prawa jazdy nauczyciel mówi jakie są przepisy, np, na terenie zabudowanym można jechać 50 km na godzinę. Czy każdy tego przestrzega. Czy przestrzega tego ten który o tym mówi na kursie i tego naucza??????
Różni są wykładowcy jak i różni są księża, lecz BÓG jest ONLY ONE. :evil:

Z @@@@pobis nie dyskutuję bo idiota sprowadzi mnie znowu do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |12 Lut 2013|, o 20:12   

dawno temu rozmawiałem z turysta który na koniec rozmowy o takiej sytuacji rzucił

cyt.
czarna mafia jest od brania nie od dawania.

a swoja droga cóż świadomość ludzi rośnie, a techniki kościelne się nie zmieniają
i pomimo dobrego kierunku nadal przyszły pan młody i pani młoda lub ewentualni chrzestni muszą iść do spowiedzi, ok,
ale żeby dawać kartkę na potwierdzenie? to oznaka baku zaufania, i gdzie reszta uniwersalnych zasad wiary?

znam przypadki u znajomych w niemczech, płacą za rozbiórki kościołów.
a szkoda./
Ostatnio zmieniony przez pawelm |14 Lut 2013|, o 08:42, w całości zmieniany 1 raz  

POBIS 
Nowy

Wysłany: |13 Lut 2013|, o 13:27   

aatagaz jaki ty jesteś obłudny najpierw piszesz
Cytat:
ale przestańcie obrażać innych.
patrz temat (WOŚP)
a potem mnie obrażasz, czyż ktoś kiedyś nie napisał
Cytat:
nie czyń drugiemu co tobie niemiłe

wiesz co jesteś rozchwiany emocjonalnie hasło: kler, kościół, działa na ciebie jak płachta na byka.
drawianka :) wiesz dlaczego spada frekwencja w kościele, właśnie przez takich ........... jak aatagaz powinniście wykluczać takich ..............
Cytat:
Różni są wykładowcy jak i różni są księża

jeżeli to tolerujesz to masz n...rane w głowie, tacy jak ty robią klasztory dla odstawionych księży tych
Cytat:
różnych księży
homo.......... i ped.....ili
Nie chce mi się wdawać w jakieś przepychanki słowne,
coś ci zacytuje; Słowa ulatują, pismo pozostaje.(anonim)

aatagaz 
Nowy

Wysłany: |13 Lut 2013|, o 18:05   

@pobis

[quote]a może by tak zbiórka na dach, obojętnie jaki grunt żeby zorganizował go jakiś MOHER pod przewodnictwem wiadomo kogo :evil: [/quote

Cytat:
patrz temat (WOŚP)
a potem mnie obrażasz, czyż ktoś kiedyś nie napisał
Cytat:
nie czyń drugiemu co tobie niemiłe

Nazywanie kogoś MOHER nie jest obrazą?

Cytat:
drawianka :) wiesz dlaczego spada frekwencja w kościele, właśnie przez takich ........... jak aatagaz powinniście wykluczać takich ..............

Na jakiej podstawie tak uważasz? Możesz to rozwinąć?

Cytat:
Cytat:
Różni są wykładowcy jak i różni są księża

jeżeli to tolerujesz to masz n...rane w głowie, tacy jak ty robią klasztory dla odstawionych księży tych

Jeżeli tego nie rozumiesz, to może i dobrze że nie chodzisz do kościoła. Ja nie chodzę tam dla księdza tylko dlatego że WIERZĘ :mrgreen:

Cytat:
wiesz co jesteś rozchwiany emocjonalnie hasło: kler, kościół, działa na ciebie jak płachta na byka.

Ten cytat idealnie pasuje do ciebie.

"Spróchniałego drzewa nie da się rzeźbić, ani postawić muru z suchego nawozu"
KONFUSCJUSZ

" Służąc swojemu panu (BOGU) postępuj w całkowitej zgodzie z obyczajami, choćby inni mieli cię za nikczemnego pochlebcę"

KONFUSCJUSZ

POBIS 
Nowy

Wysłany: |13 Lut 2013|, o 19:58   

to cytat dla ciebie :-D
Cytat:
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
Woody Allen

a ten jest dla mnie :evil:
Cytat:
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.
Woody Allen

a propos twojego cytatu nie sądzę żeby tak szedł w orginale
Cytat:
Służąc swojemu panu (BOGU) postępuj w całkowitej zgodzie z obyczajami, choćby inni mieli cię za nikczemnego pochlebcę

idzie on tak
Cytat:
Służąc swojemu panu postępuj w całkowitej zgodzie z obyczajami, choćby inni mieli cię za nikczemnego pochlebcę

i nie
KONFUSCJUSZ
tylko
KONFUCJUSZ
widzisz jesteś tak zaślepiony i tak naładowany jadem że próbujesz przegiąć wszystko na swoją stronę odsyłam cię do strony Konfucjusz

aatagaz 
Nowy

Wysłany: |14 Lut 2013|, o 11:10   

Złapałeś mnie
MEA CULPA
Oczywiście, że[i][i][i] KONFUCJUSZ.[/i][/i][/i]

Cytat:
widzisz jesteś tak zaślepiony i tak naładowany jadem że próbujesz przegiąć wszystko na swoją stronę

Nawet nie próbuję.
Nie ta liga.
Ja jestem tylko pyłem na wietrze, niczym więcej więc gdzieżbym śmiał.

" tu znowu mnie ten ktoś znienawidził i wielu innych ludzi"
Platon

Nie jestem TYLKO wierzącym.
Katolikowi można dowalić. To dziś jest w modzie.
Ja nadstawiam też drugi policzek. Wal śmiało.
Kończę swoją dyskusję w tym temacie.
Wybaczam i proszę o wybaczenie.

pozdrawiam.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |17 Lut 2013|, o 09:31   

dziwne że nawet rozmowa na forum kończy sie inwektywami, a co było by na żywo????
nie ma jakiejś konstruktywnej dyskusji żadnej merytoryki.

vobiss 
Nowy

Wysłany: |27 Lut 2013|, o 19:05   

Proponował bym zobaczyć wam jak odbywa się msza Domu Zakonnego w Drawnie , np : spowiedź odbywa się przed ołtarzem a nie tak jak to jest u nas w kościele ( konfesjonał )
rozgrzeszenie daję ksiądz bez wnikania w grzechy i rzeczy prywatne ( bo kto ma ochotę komus obcemu mówić co zrobił )

vobiss 
Nowy

Wysłany: |13 Mar 2013|, o 15:38   

Cystersi .

Szczególne cechy Kościoła Polskokatolickiego:

• Kościół Polskokatolicki należy do rodziny Kościołów Starokatolickich. Ta przynależność spowodowała przyjęcie prawd wiary i zasad moralności takich jakimi zostały ustalone przez ekumeniczne sobory niepodzielonego Kościoła pierwszego tysiąclecia. Dlatego też Kościół Polskokatolicki nie uznaje za obowiązujących watykańskich dekretów z 18 lipca 1870 roku o nieomylności i uniwersalnej jurysdykcji papieża, gdyż są one sprzeczne z wiarą starego Kościoła i burzą ustrój starokościelny. Nie przeszkadza to jednak w uznawaniu historycznego prymatu i przyznawaniu biskupowi Rzymu pierwszeństwa honorowego: uważa biskupa Rzymu za pierwszego wśród równych – primus inter pares. Kościół nie przyjął również jako obowiązujących w sumieniu tych nowych dogmatów, które ogłaszali „ex cathedra” biskupi Rzymu lub też, które były ustanawiane na soborach Kościoła Rzymskokatolickiego.

• Na IV Synodzie Powszechnym w roku 1921 zniesiony został przymusowy celibat duchownych, co uchroniło księży od męki sumienia i dało możliwość zakładania rodziny zgodnie z myślą Bożą wyrażoną u początków stworzenia człowieka.

• Obok spowiedzi usznej obowiązującej dzieci i młodzież, wprowadzono dla ogółu wiernych spowiedź powszechną przed ołtarzem.

• Małżeństwo uznane jest przez Kościół za związek nierozerwalny. Jednakże, gdy ze słabości ludzkiej związek małżeński rozpadnie się, wówczas strona niewinna rozbicia może ubiegać się w Sądzie Kościelnym o zezwolenie na zawarcie ponownego ślubu.

• Cześć dla Najświętszej Maryi Panny oraz kult Świętych Pańskich, szczególnie świętych pierwszego tysiąclecia chrześcijaństwa, jest w Kościele zachowany, lecz z ustawicznym podkreślaniem umiaru, tak, by nie przysłonić tym aktów uwielbienia należnych Bogu i Jezusowi Chrystusowi.

• Kościół Polskokatolicki kierując się duchem Ewangelii, słowami i przykładem samego Jezusa Chrystusa, nie pozwala na jakiekolwiek zbyt swobodne traktowanie zasad moralności przez wiernych. Jednakże nigdy nie podejmował i nie podejmuje próby zastąpienia ludzkiej wolności i sumienia przez przepisy prawa tak, by w miejsce wolności wprowadzić nową, kościelną niewolę. Kościół uważa, że prawdziwe grzechy rodzą się przede wszystkim z samolubstwa i krańcowego egoizmu ludzkiego.

• Kościół Polskokatolicki nie odmawia nikomu ostatniej posługi, to jest chrześcijańskiego pogrzebu, niezależnie od wyznania, światopoglądu czy okoliczności w jakich śmierć nastąpiła. Link do oficjalnej strony Kościoła Polskokatolickiego .

wwww.polskokatolicki.pl

Tak to wygląda u Cystersów i w Polskim narodowym Kościele Katolickim (PNKK)

Sławek 
Nowy

Wysłany: |14 Mar 2013|, o 09:25   

Faktycznie tu rozmowa o Bogu i zaraz idą obrazy nawiasem mówiąc będąc dobrym i krocząc ścieszką wytyczoną przez Boga obrażanie kogoś nie powinno mieć miejsca, jednak z 2 strony ta sama ścieszka pokazuje że należy przyjąć z pokorą czyjeś uwagi i nie odbijać piłeczki a nawet nadstawić 2 policzek. Jakoś tego nie widać nawet u gorliwych chrześcijan wiec o czym tu mówimy każdy i tak robi jak chce. Nie wiem czy te procenty które ukazują nawet zagorzałych i praktykujących chrześcijan nie są obłudne bo nie raz widziałem jak starsza pani która to była najbardziej pobożna zachowywała sie wręcz diabelsko.
i jeszcze jedna sprawa która we mnie budzi zwątpienie w rzymiakowy kościół, tajne biblioteki watykańskie po co te tajemnice, skoro mają co ukrywać to mają coś za uszami.
Dodatkowo boga można wielbić w zaciszu domowym i nie wiem czy to nie będzie skuteczniejsze.
Polecam książki Greeg-a Bradena bardzo fajnie opisuje na czym polega wiara a z tego co widzę większość z nas o tym zapomniała ztąd też takie nieczyste rozmowy, a wynika z tego jasno nie ważne w jaką wiarę wierzymy ważne aby zawsze byłą to dobra wiara i abyśmy my kroczyli drogą światła a ja dodam od siebie że jest jeszcze ważne zrozumienie 2 człowieka.

vobiss 
Nowy

Wysłany: |14 Mar 2013|, o 12:40   

Zgodzę się z Tobą Sławku 100 % Rzymiaki maja bardzo dużo do UKRYCIA i ciągle jakieś SKANDALE są wokół nich , Powiedzcie mi Dlaczego np : w Kościele Prawosławnym i innych wyznaniach nie ma Tylu i na Taka skalę SKANDALI ?? ( bo u nich np : nie obowiązuje Celibat i mogą mieć żony i dzieci ) odpowiedź jest bardzo prosta w kościele Rzymskokatolickim jest mnóstwo DOGMATÓW , NAKAZÓW i ZAKAZÓW , wydawanych przez Watykan . A co do wiary to zachęcam do czytania STAREGO TESTAMENTU tam jest jasno napisane że , To co dajesz innym Ludziom to samo dostajesz od Boga .
A ciekawostką dla was powinien być film " WODA - WIELKA TAJEMNICA "
polecam obejrzeć wam wszystkim zapewne Sławku go oglądałeś jezeli znasz tą książkę co podałeś .

http://www.youtube.com/watch?v=q2skxjWDksg Link do filmu

Światła , Miłości , Boskich Łask .

vobiss 
Nowy

Wysłany: |14 Mar 2013|, o 17:31   

Tak samo jak krępuje mnie " Zbieranie na tace " " Cennik za msze w intencji zmarłego " " Chrzest " " Bierzmowanie " ( Przecież Księża opłacani są przez Państwo i tak samo Kościoły " itd aż wstyd pisać o tym i na to patrzeć jak Ksiądz może powiedzieć do rodziny zmarłego że nie pochowa zmarłego dlatego że , nie chodził do Kościoła ?? ABSURD ! albo za pochowanie życzy sobie tyle i tyle to się nie mieści w głowie co ci księża wyprawiają . Moim zdaniem Ksiądz powinien jako posłaniec Boga pomagać bezinteresownie i bez żadnych opłat " Nauczyliście Księży żyć w Luksusach , to teraz im PŁAĆCIE "

Odpowiedz do tematu