www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat

Tagi tematu: dpnpomaga, drawa, drawnie., limit, promocja, splyw, turystyki

Promocja turystyki w Drawnie. DPN-pomaga??
Autor WiadomoŠ
przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Do│▒czy│: 04 Sty 2011
Wys│any: |8 Lut 2011|, o 21:34   Promocja turystyki w Drawnie. DPN-pomaga??

te zapisy dotycz─ů niemal wszystkich mieszka┼äc├│w , ale przede wszystkim us┼éugodawc├│w, w─Ödkarzy, oraz sklepikarzy, co s─ůdzicie o wprowadzonych przepisach oraz co wa┼╝ne o uzasadnieniu??

za┼é─ůcznik nr 5 do zada┼ä ochronnych na 2011 i 2012 rok - miejsca udost─Öpniane w celach naukowych, edukacyjnych i turystycznych

limit 10 os├│b /km rzeki,
czyli drawno bogdanka 200 os├│b, co daje 100 kajak├│w.

uzasadnienie.
Projekt zada┼ä ochronnych uzyska┼é pozytywn─ů opini─Ö rady naukowej w dniu 26
czerwca 2009 roku.
Wej┼Ťcie w ┼╝ycie zarz─ůdzenia nie spowoduje dodatkowych skutk├│w finansowych dla
bud┼╝etu pa┼ästwa oraz nie b─Ödzie mia┼éo bezpo┼Ťredniego wp┼éywu na bud┼╝ety jednostek
samorz─ůdu terytorialnego. W spos├│b po┼Ťredni b─Ödzie natomiast mia┼éo wp┼éyw na promocj─Ö
gmin, na obszarze, kt├│rych park narodowy zosta┼é utworzony, powoduj─ůc zwi─Ökszenie ruchu
turystycznego, a tym samym dodatkowe dochody ze ┼Ťwiadczenia us┼éug turystycznych.
Przepisy zarz─ůdzenia nie maj─ů wp┼éywu na konkurencyjno┼Ť─ç wewn─Ötrzn─ů
i zewn─Ötrzn─ů gospodarki, jak r├│wnie┼╝ na sytuacj─Ö i rozw├│j regionalny.
Ostatnio zmieniony przez Administrator |10 Kwi 2011|, o 18:57, w ca│oÂci zmieniany 2 razy  

Kriegsmashine 
Nowy

Do│▒czy│: 20 Sty 2011
Wys│any: |8 Lut 2011|, o 21:59   

to jest ca┼éa tre┼Ť─ç ├│w za┼é─ůcznika? mo┼╝na prosi─ç jaki┼Ť link?
Pozdrawiam.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |8 Lut 2011|, o 22:09   

http://www.bip.dpn.pl/content.php?cms_id=73||menu=p7

zał, nr 5,
tj. miejsca udost─Öpniane w celach ........

Kriegsmashine 
Nowy

Wys│any: |8 Lut 2011|, o 22:18   

okre┼Ťlaj─ů przepustowo┼Ť─ç rzeki na 100 kajak├│w dziennie? to chyba sporo.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |9 Lut 2011|, o 01:30   

ee no co ty 100 kajak├│w dziennie to za du┼╝o, 1 na tydzie┼ä jest ok, a co najwa┼╝niejsze w┼éasnie takie dzia┼éanie wzmacnia turystyk─Ö, jestem ciekaw w jaki spos├│b, ten minister chyba by┼é wypity jaki┼Ť szaleniec, bo nie wiem jak on powi─ů┼╝e wzrost turyst├│w z limitem -ograniczeniem.
ale dla jaj napisze zapytanie, list otwarty, ciekawe co odpisze.

a nawiasem m├│wi─ůc, w ka┼╝dym parku powinien by─ç limit 2 turyst├│w na dzie┼ä, wtedy wszyscy zaczn─ů je┼║dzi─ç za granice na wczasy.

kKriegsmashine-- to jest tak jakby powiedzie─ç do Drawna mo┼╝e przyjecha─ç 200 os├│b dziennie, w ramach wypoczynku-- taki limit wzmocni turystyk─Ö i sprowadzi kapita┼é z zewn─ůtrz. 200 os├│b to du┼╝o???

sam dpn ma 55 kajak├│w wi─Öc 50 procent limitu dziennego sam obstawia.

sagem3 
Nowy

Do│▒czy│: 30 Gru 2010
Wys│any: |9 Lut 2011|, o 19:32   

Witam. PI─śKNA RZECZ!!!!!

Wreszcie nie będzie taj całej hałastry na rzece i spływ będzie cudowny:)

Przemas wojowa┼ée┼Ť z Panem Tadeuszem, by┼é w─ůtek Dra┼äski Park Narodowy.
MASZ CO CHCIAŁEŚ HEHEHE

Mam nadziej─Ö ┼╝e tylko 2 kajaki dziennie b─Ödziesz m├│g┼é sp┼éawia─ç Draw─ů:)

Bez Urazy
Pozdrawiam:)

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |9 Lut 2011|, o 20:48   

hihi, mnie r├│znica nie robi, mam korytnice i inne rzeki
po za tym pensjonat i produkcje kajak├│w wiec ok, a limit smieszny,straca sklepikarze gmina na podatku itd, wiec w sumie i ty.

a wojowa┼éem z tadziem?? teraz z parkiem mam spr w s─ůdzie wiec z tadziem to by┼éa zabawa.
z reszta moja sprawa nie idzie o wojowanie lecz og├│lnie ciebie te┼╝ park oszukiwa┼é, wy┼éudzaj─ůc nienale┼╝ne pieni─ůdze, za wst─Öp na pola biwakowe , wjazdy itp. sprawa trwa 1 instancja uchyli┼éa zarzut wobec mnie, sorki umorzy┼éa- odwo┼éa┼éem sie bo musz─Ö by─ç uniewinniony, a potem???? kto dostanie pozew o pom├│wienie?? jak my┼Ťlisz, a urz─Ödnik karany by─ç nie mo┼╝e.

wiec ┼Ťmieje sie ten kto jest ostatni.

Kriegsmashine 
Nowy

Wys│any: |9 Lut 2011|, o 23:43   

Je┼╝eli w gestii Parku le┼╝y ograniczenie ilo┼Ťci kajakarzy na rzece, to ├│w pomys┼é mi si─Ö podoba. Nie siedz─Ö w tym biznesie wi─Öc 100 kajak├│w wydaje mi si─Ö spor─ů ilo┼Ťci─ů. Z perspektywy osoby, kt├│ra sp─Ödzi┼éa spor─ů cz─Ö┼Ť─ç ┼╝ycia nad rzek─ů Drawa mog─Ö powiedzie─ç tylko tyle... ┼╝e kajakarze to zmora spokojnej ludno┼Ťci. A mowa o tym, ┼╝e strac─ů sklepikarze nie przemawia do mnie bo mnie to nie dotyczy. Nie ┼╝ycz─Ö sobie ┼╝eby kosztem marginalnej lokalnej grupy spo┼éecznej cierpia┼éa wi─Ökszo┼Ť─ç.
Pozdrawiam.

Administrator 
Administrator

Do│▒czy│: 19 Lis 2010
Sk▒d: Drawno
Wys│any: |10 Lut 2011|, o 12:28   

Pomimo ┼╝e nie jestem zwi─ůzany z tym biznesem w ┼╝aden spos├│b uwa┼╝am ┼╝e wprowadzanie ogranicze┼ä to b┼é─ůd ,turystyka to w sumie jedyny walor tych rejon├│w ,kt├│ry pr├│buj─Ö jeszcze si─Ö ograniczy─ç ,na pewno odbij─Ö si─Ö to na lokalnym rynku ...

qwshuk 
Nowy

Do│▒czy│: 15 Sty 2011
Wys│any: |10 Lut 2011|, o 17:33   

Problem w tym jak zatrzyma─ç ludzi na miejscu zamiast sp┼éawia─ç rzek─ů w 2 dni. Baza turystyczna jest a park to nie tylko rzeka... Pomijam temat ogranicze┼ä bo to ju┼╝ si─Ö sta┼éo i jest za p├│┼║no na dyskusj─Ö.

Kriegsmashine 
Nowy

Wys│any: |10 Lut 2011|, o 18:15   

qwshuk napisa│/a:
a park to nie tylko rzeka...

Dodam, że park to nie tylko spływy. Jeżeli już park narzuca pewne ograniczenia to może zamiast płakać nad rozlanym mlekiem warto byłoby się skupić na dywersyfikacji usług. Atrakcyjna oferta turystyczna + odpowiednia baza turystyczna = rozwój gminy.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |10 Lut 2011|, o 18:36   

park to nie tylko spływy??, a ja obawiam się innego pytanie czy stwierdzenia, a mianowicie, nie ma parku, jest tylko rzeka Drawa.

robi─Ö troszk─Ö w turystyce , ale nie znam zach─Öt i ich skuteczno┼Ťci by przeci─ůgn─ů─ç turyst├│w na inne tereny parku, znam tylko zapory- na pocz─ůtku finansowe a teraz liczebne na pozbycie si─Ö turyst├│w z gminy.

a fakt wprowadzenia dzi┼Ť limitu jest moim zdaniem tylko taki,

zlikwidowano gospodarstwo pomocnicze przy parku, które wypożyczało kajaki, więc kasiorka się urwała, skoro park nie zarabia, nikt nie będzie.

straci na tym gmina, i my mieszkańcy.

Kriegsmashine 
Nowy

Wys│any: |11 Lut 2011|, o 18:15   

Nie oszukujmy si─Ö, ┼╝e rzeka Drawa jest przepi─Öknym miejscem w skali ca┼éego kraju (o ile nie Europy). Do dzi┼Ť pami─Ötam jak na lekcjach geografii m├│wiono mojemu pokoleniu, ┼╝e jest to rzeka s┼éyn─ůca w ca┼éej Europie ze sp┼éyw├│w. Z tym, ┼╝e nad rozlanym mlekiem nie ma co p┼éaka─ç. przemass, jak rozumiem to Ty jeste┼Ť w┼éa┼Ťcicielem o┼Ťrodka w Barnimiu, stworzonego w murach starej szko┼éy. I Ty jako przedsi─Öbiorca zamiast szuka─ç wsz─Ödzie teorii spiskowych powiniene┼Ť stara─ç si─Ö dostosowa─ç swoj─ů ofert─Ö do wszelkich ogranicze┼ä prawnych. S┼éysza┼ée┼Ť kiedy┼Ť o trekkingu rzecznym?

przemass nowak napisa│/a:
zlikwidowano gospodarstwo pomocnicze przy parku

to s─ů akurat skutki nowej ustawy. Gospodarstwa pomocnicze likwiduje si─Ö w parkach w ca┼éej Polsce.

Pozdrawiam.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wys│any: |11 Lut 2011|, o 18:47   

o trekingu nie słyszałem mogłbys przybliżyć???

a teorii spiskowych nie doszukuje si─Ö, w tym wypadku nawet nie widz─Ö gdzie mo┼╝na by szuka─ç??

pensjonat w murach dawnej szkoły??-tak burmistrz-poprzedni sprzedał mi ten teren i cały obiekt.

a pliss o tym trekingu.ok.

Kriegsmashine 
Nowy

Wys│any: |11 Lut 2011|, o 20:36   

Podam prost─ů definicj─Ö z wikipedii:
"Trekking – forma turystyki, uprawiana w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Wyr├│┼╝ni─ç mo┼╝na kilka form trekkingu. Najpopularniejsz─ů form─ů jest trekking klasyczny (g├│rski), b─Öd─ůcy form─ů po┼Ťredni─ů mi─Ödzy wspinaczk─ů a turystyk─ů piesz─ů.

Inne formy trekkingu to:

* pustynny
* tropikalny
* lodowcowy
* polarny
* rzeczny
* na bagnach
* na wulkanach"

Wulkany, pustynie, lodowce odpadaj─ů jak wiadomo. Ale rzeczny to naprawd─Ö ciekawa opcja. Organizacja grupowych wypraw w dzikie tereny naszej rzeki. Co┼Ť na kszta┼ét survivalu. Namiot, w─Ödka i n├│┼╝ my┼Ťliwski do r─Öki - niesamowita sprawa. S─ůdz─Ö, ┼╝e znalaz┼éoby si─Ö sporo zapale┼äc├│w tego typu rozrywki.

Pozdrawiam.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku