www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dpnpomaga, drawa, drawnie., limit, promocja, splyw, turystyki

Promocja turystyki w Drawnie. DPN-pomaga??
Autor Wiadomość
przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |8 Lut 2011|, o 21:34   Promocja turystyki w Drawnie. DPN-pomaga??

te zapisy dotyczą niemal wszystkich mieszkańców , ale przede wszystkim usługodawców, wędkarzy, oraz sklepikarzy, co sądzicie o wprowadzonych przepisach oraz co ważne o uzasadnieniu??

załącznik nr 5 do zadań ochronnych na 2011 i 2012 rok - miejsca udostępniane w celach naukowych, edukacyjnych i turystycznych

limit 10 osób /km rzeki,
czyli drawno bogdanka 200 osób, co daje 100 kajaków.

uzasadnienie.
Projekt zadań ochronnych uzyskał pozytywną opinię rady naukowej w dniu 26
czerwca 2009 roku.
Wejście w życie zarządzenia nie spowoduje dodatkowych skutków finansowych dla
budżetu państwa oraz nie będzie miało bezpośredniego wpływu na budżety jednostek
samorządu terytorialnego. W sposób pośredni będzie natomiast miało wpływ na promocję
gmin, na obszarze, których park narodowy został utworzony, powodując zwiększenie ruchu
turystycznego, a tym samym dodatkowe dochody ze świadczenia usług turystycznych.
Przepisy zarządzenia nie mają wpływu na konkurencyjność wewnętrzną
i zewnętrzną gospodarki, jak również na sytuację i rozwój regionalny.
Ostatnio zmieniony przez Administrator |10 Kwi 2011|, o 18:57, w całości zmieniany 2 razy  

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |8 Lut 2011|, o 21:59   

to jest cała treść ów załącznika? można prosić jakiś link?
Pozdrawiam.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |8 Lut 2011|, o 22:09   

http://www.bip.dpn.pl/content.php?cms_id=73||menu=p7

zał, nr 5,
tj. miejsca udostępniane w celach ........

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |8 Lut 2011|, o 22:18   

określają przepustowość rzeki na 100 kajaków dziennie? to chyba sporo.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |9 Lut 2011|, o 01:30   

ee no co ty 100 kajaków dziennie to za dużo, 1 na tydzień jest ok, a co najważniejsze własnie takie działanie wzmacnia turystykę, jestem ciekaw w jaki sposób, ten minister chyba był wypity jakiś szaleniec, bo nie wiem jak on powiąże wzrost turystów z limitem -ograniczeniem.
ale dla jaj napisze zapytanie, list otwarty, ciekawe co odpisze.

a nawiasem mówiąc, w każdym parku powinien być limit 2 turystów na dzień, wtedy wszyscy zaczną jeździć za granice na wczasy.

kKriegsmashine-- to jest tak jakby powiedzieć do Drawna może przyjechać 200 osób dziennie, w ramach wypoczynku-- taki limit wzmocni turystykę i sprowadzi kapitał z zewnątrz. 200 osób to dużo???

sam dpn ma 55 kajaków więc 50 procent limitu dziennego sam obstawia.

sagem3 
Nowy

Wysłany: |9 Lut 2011|, o 19:32   

Witam. PIĘKNA RZECZ!!!!!

Wreszcie nie będzie taj całej hałastry na rzece i spływ będzie cudowny:)

Przemas wojowałeś z Panem Tadeuszem, był wątek Drański Park Narodowy.
MASZ CO CHCIAŁEŚ HEHEHE

Mam nadzieję że tylko 2 kajaki dziennie będziesz mógł spławiać Drawą:)

Bez Urazy
Pozdrawiam:)

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |9 Lut 2011|, o 20:48   

hihi, mnie róznica nie robi, mam korytnice i inne rzeki
po za tym pensjonat i produkcje kajaków wiec ok, a limit smieszny,straca sklepikarze gmina na podatku itd, wiec w sumie i ty.

a wojowałem z tadziem?? teraz z parkiem mam spr w sądzie wiec z tadziem to była zabawa.
z reszta moja sprawa nie idzie o wojowanie lecz ogólnie ciebie też park oszukiwał, wyłudzając nienależne pieniądze, za wstęp na pola biwakowe , wjazdy itp. sprawa trwa 1 instancja uchyliła zarzut wobec mnie, sorki umorzyła- odwołałem sie bo muszę być uniewinniony, a potem???? kto dostanie pozew o pomówienie?? jak myślisz, a urzędnik karany być nie może.

wiec śmieje sie ten kto jest ostatni.

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |9 Lut 2011|, o 23:43   

Jeżeli w gestii Parku leży ograniczenie ilości kajakarzy na rzece, to ów pomysł mi się podoba. Nie siedzę w tym biznesie więc 100 kajaków wydaje mi się sporą ilością. Z perspektywy osoby, która spędziła sporą część życia nad rzeką Drawa mogę powiedzieć tylko tyle... że kajakarze to zmora spokojnej ludności. A mowa o tym, że stracą sklepikarze nie przemawia do mnie bo mnie to nie dotyczy. Nie życzę sobie żeby kosztem marginalnej lokalnej grupy społecznej cierpiała większość.
Pozdrawiam.

Administrator 
Administrator

Wysłany: |10 Lut 2011|, o 12:28   

Pomimo że nie jestem związany z tym biznesem w żaden sposób uważam że wprowadzanie ograniczeń to błąd ,turystyka to w sumie jedyny walor tych rejonów ,który próbuję jeszcze się ograniczyć ,na pewno odbiję się to na lokalnym rynku ...

qwshuk 
Nowy

Wysłany: |10 Lut 2011|, o 17:33   

Problem w tym jak zatrzymać ludzi na miejscu zamiast spławiać rzeką w 2 dni. Baza turystyczna jest a park to nie tylko rzeka... Pomijam temat ograniczeń bo to już się stało i jest za późno na dyskusję.

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |10 Lut 2011|, o 18:15   

qwshuk napisał/a:
a park to nie tylko rzeka...

Dodam, że park to nie tylko spływy. Jeżeli już park narzuca pewne ograniczenia to może zamiast płakać nad rozlanym mlekiem warto byłoby się skupić na dywersyfikacji usług. Atrakcyjna oferta turystyczna + odpowiednia baza turystyczna = rozwój gminy.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |10 Lut 2011|, o 18:36   

park to nie tylko spływy??, a ja obawiam się innego pytanie czy stwierdzenia, a mianowicie, nie ma parku, jest tylko rzeka Drawa.

robię troszkę w turystyce , ale nie znam zachęt i ich skuteczności by przeciągnąć turystów na inne tereny parku, znam tylko zapory- na początku finansowe a teraz liczebne na pozbycie się turystów z gminy.

a fakt wprowadzenia dziś limitu jest moim zdaniem tylko taki,

zlikwidowano gospodarstwo pomocnicze przy parku, które wypożyczało kajaki, więc kasiorka się urwała, skoro park nie zarabia, nikt nie będzie.

straci na tym gmina, i my mieszkańcy.

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |11 Lut 2011|, o 18:15   

Nie oszukujmy się, że rzeka Drawa jest przepięknym miejscem w skali całego kraju (o ile nie Europy). Do dziś pamiętam jak na lekcjach geografii mówiono mojemu pokoleniu, że jest to rzeka słynąca w całej Europie ze spływów. Z tym, że nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać. przemass, jak rozumiem to Ty jesteś właścicielem ośrodka w Barnimiu, stworzonego w murach starej szkoły. I Ty jako przedsiębiorca zamiast szukać wszędzie teorii spiskowych powinieneś starać się dostosować swoją ofertę do wszelkich ograniczeń prawnych. Słyszałeś kiedyś o trekkingu rzecznym?

przemass nowak napisał/a:
zlikwidowano gospodarstwo pomocnicze przy parku

to są akurat skutki nowej ustawy. Gospodarstwa pomocnicze likwiduje się w parkach w całej Polsce.

Pozdrawiam.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |11 Lut 2011|, o 18:47   

o trekingu nie słyszałem mogłbys przybliżyć???

a teorii spiskowych nie doszukuje się, w tym wypadku nawet nie widzę gdzie można by szukać??

pensjonat w murach dawnej szkoły??-tak burmistrz-poprzedni sprzedał mi ten teren i cały obiekt.

a pliss o tym trekingu.ok.

Kriegsmashine 
Nowy

Wysłany: |11 Lut 2011|, o 20:36   

Podam prostą definicję z wikipedii:
"Trekking – forma turystyki, uprawiana w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Wyróżnić można kilka form trekkingu. Najpopularniejszą formą jest trekking klasyczny (górski), będący formą pośrednią między wspinaczką a turystyką pieszą.

Inne formy trekkingu to:

* pustynny
* tropikalny
* lodowcowy
* polarny
* rzeczny
* na bagnach
* na wulkanach"

Wulkany, pustynie, lodowce odpadają jak wiadomo. Ale rzeczny to naprawdę ciekawa opcja. Organizacja grupowych wypraw w dzikie tereny naszej rzeki. Coś na kształt survivalu. Namiot, wędka i nóż myśliwski do ręki - niesamowita sprawa. Sądzę, że znalazłoby się sporo zapaleńców tego typu rozrywki.

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu