www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: nasza, przychodnia

Nasza przychodnia
Autor Wiadomość
dociekliwy
Nowy
dociekliwy

Wysłany: |29 Mar 2015|, o 22:24   Nasza przychodnia

Co sądzicie o nowej organizacji przyjęć w Przychodni. Mamy rejestrować się telefonicznie i jest to logiczne i wydawałoby się bardzo fajne. A co jest? Kilka dni temu próbowałem zarejestrować się dzwoniąc kilka razy od 8-mej do 10-tej. Telefon nie odbierane. Wreszcie udało się. Ale dopiero na drugi dzień po południu. W NFZ w sprawie kolejki telefonicznej mętnie tłumaczono, ze doktor podejmuje decyzję po rozmowie i wie czy musi przyjąć szybko czy może później. Tylko, że doktor nie rozmawia a rejestratorka liczy 10 minut na obywatela i wyjdzie, że dziennie przyjmie się 24 do południa i 18 po południu. Mniej przyjętych mniejszy koszt bo każdy przyjmowany to potencjalny klient do badań, które kosztują.
Cały system jest chory bo tylko ktoś z niekompletnym rozumem mógł wymyślić, aby płacić "ryczałtem" lekarzowi za leczenie "za zapisanego łepka". Logiczne jest aby wprowadzić kartę rejestracyjną jak bankomatową i Pan doktor latałby za mną abym przeciągnął w jego rejestratorze i za wykonaną pracę (odpowiednio wycenioną usługę) miał zapłacone. Nie trzeba by było FALKA jako fikcyjną opiekę a Pan doktor starałby się abym u niego rejestrował się a nie na w Kaliszu, czy Choszcznie.
Może Pan doktor wypowiedziałby się w temacie. A może odważni radni zajęli stanowisko. A może gmina by postarała się o konkurencje? Oczywiście prędzej ślimak zagdaka cytując pewnego polityka niż nasi radni coś w tej materii zrobią!!!!!!?

pokor007 
Nowy

Wysłany: |30 Mar 2015|, o 09:16   

W naszym kraju lepiej nie chorować albo skorzystać z usług weterynarza. Weterynaria jest prywatna nie państwowa więc jest porządek i nie ma kolejek

ona88 
Nowy

Wysłany: |30 Mar 2015|, o 21:38   

Mi się ten system podoba.Bo jak mam iść z dzieckiem,które przelewa się przez ręce od gorączki i czekać 1,5 godz.w kolejce,bo nikt nie przepuści tylko woli patrzeć jak dziecko wymiotuje na płytki to wolę zadzwonić i iść na daną godzinę bez kolejek,czekania i stresu. Jeśli jest pilny przypadek to doktor bez problemu przyjmuje.

dociekliwy
Nowy
dociekliwy

Wysłany: |31 Mar 2015|, o 07:26   

Napisałem, że pozornie to fajnie ale dalsze skutki? Przyjęcie małej ilości pacjentów dziennie. Czy doktor przyjmuje w pilnych przypadkach, to z tego co do mnie dotarło nie bardzo. Twój przypadek z dzieckiem z dużą gorączką az do wymiotowania tez o czymś świadczy. Jak doktor nie widział bo nie wychodzi to jego podwładne pielęgniarki widzą jaki jest stan i powinny zareagować i poza kolejką nawet gdyby ktoś się darł to załatwiają sprawę. A co do znieczulicy to następny problem.

ona88 
Nowy

Wysłany: |31 Mar 2015|, o 21:15   

Pielęgniarki zareagowały i to nie raz ale bezczelność ludzka nie zna granic.Ludzie z gębą do nich skakali a mnie i dziecko patrzyli jag by mieli zaraz zlinczować.Gdyby nie młody chłopaczek który się wstawił za nami i puścił nas to nie wiem ile bym jeszcze czekała.

kniup 
Nowy

Wysłany: |28 Kwi 2015|, o 22:27   

to jest błąd trochę też kulturowy, który ciężko zwalczyć systemowo. Gdyby każdy musiał zapłacić za każdą wizytę symboliczne 5 złotych, to nagle kolejki by się zmniejszyły, bo starsze panie nie pojawiałby się tam co chwilę, tylko po to żeby się spotkać, pogadać i lekarzowi się wyżalić. ten miałby więcej czasu i więcej pacjentów byłoby szczęśliwych.

dociekliwy
Nowy
dociekliwy

Wysłany: |6 Paź 2015|, o 10:06   

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi wyznaczania konkretnego dnia jako dnia zapisów na wizyty lekarskie informujemy, że ustalanie przez świadczeniodawcę konkretnego dnia lub wyznaczenie godzin zapisów do lekarza, jest niezgodne z prawem.
Rejestracja pacjentów polegająca na wyznaczaniu wizyt w określonym dniu tygodnia/miesiąca na kolejny okres wskazany przez świadczeniodawcę (kwartał, półrocze itp.) poprzez jedynie osobiste zgłoszenie się pacjenta do rejestracji stanowi naruszenie obowiązujących przepisów prawa, ograniczenie dostępności, jak i przekazywanie do NFZ mylnych danych w sprawozdawczości o czasie oczekiwania na dane świadczenia zdrowotne.
Jest to zapis ze strony NFZ Z Łodzi.

Odpowiedz do tematu