www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: drawniebiedronka, market

market w Drawnie-Biedronka?
Autor Wiadomość
dociekliwy
Nowy
dociekliwy

Wysłany: |15 Lut 2011|, o 09:37   market w Drawnie-Biedronka?

Coraz więcej mówi sie o Bieronce. Co namniej dwie osoby chcące uzyskac informacje w UM otrzymały informację, ze nic nie wiedza na ten temat. Co innego mówią ludzie?. Może ktoś z Urzędu powie coś? Może jakiś radny powie coś?
Ostatnio zmieniony przez pawelm |15 Maj 2013|, o 08:41, w całości zmieniany 2 razy  

abcd 
Nowy

Wysłany: |15 Lut 2011|, o 16:32   

Z jednym radnym gadałem około miesiąca temu i nic nie wiedział na ten temat. Fama o tesco szła wtedy. :idea:

dociekliwy
Nowy
dociekliwy

Wysłany: |15 Lut 2011|, o 17:55   biedronka

Teraz Biedronka w mleczarni. Sąsiad dostał pismo (podobno) od kilku osób nformacja

pawelm 
Moderator

Wysłany: |15 Maj 2013|, o 08:53   

-ruszyła kolejna fala spekulacji jaki market ? Tym razem mówi się o sieci sklepów DINO

minismo 
Aktywny

Wysłany: |15 Maj 2013|, o 10:47   

Plota jest to prawda a ile w tym prawdy? Dino? To chyba z większy spożywczy a nie market

pawelm 
Moderator

Wysłany: |9 Mar 2015|, o 21:14   

Biedronka-nie , Dino-ogłasza nabór pracowników do marketu w Drawnie.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |9 Mar 2015|, o 22:51   

drodzy Państwo,

jeśli temat czy dino czy biedra, czy coś innego jest ważny dla was to ja wysiadam.
jakie to ma znaczenie młodzi ludzie nie maja pracy w Drawnie, nie tworzą sie nowe miejsca, wizja rozwoju Drawna leży, szoruje po bruku, nie ma wizji na rozwój w latach, koncepcji na pozyskanie inwestorów, tworzenie miejsc pracy, warunków do zakładania własnych działalności, wypracowywania marki Drawno, dla was jest ważny temat czy dino czy biedronka??
teraz pewnie ludzie którzy zarabiają po 2 tyz zł na ręke i maja kredyty do spłaty mają się cieszyć, was ten temat porywa?? co wnosicie w przyszłość??, i co w tym dino czy tesco kto będzie kupował za 10 lat, emeryci??

w Drawnie tego za bardzo nie widać ale w Branimiu, ludzi młodych 20-25 lat ledwo policzysz, domy pustoszeją, popatrzcie ilu waszych rówieśników jest w Drawnie, ilu tu żyje pracuje i ma rodziny, a wy o dino?

wysiadam mięknę

minismo 
Aktywny

Wysłany: |10 Mar 2015|, o 23:49   

W każdej Biedronce zatrudnia się kilkanaście osób. W Drawnie gdzie bezrobocie szaleje praca dla "kilkunastu" jest na wagę złota. 7 nawet 50 prywaciarzy zdzierających z ludzi prowizje nie da tyle co jedna Biedronka. Może pora to zrozumień i uświadamiać ludzi, że nie mamy zamiaru wzbogacać Drawieńskich dorobkiewiczów i prywaciarzy którzy biedni nie są i nigdy nie byli tylko dlatego, że to "Polscy" prywaciarze. Pani za kasą wcale nie zarobi więcej!! I tak pół Drawna i powiatu jedzie do Choszczna i Kalisza pomorskiego do marketów.

Wspieranie lokalnego przemysłu polega na wspomaganiu lokalnych "dorobkiewiczów"!!!

P. Nowak 500 tys miasta pustoszeją tak jak Drawno, od Szczecina po Lublin i tego nie zatrzymasz a nawet nie spowolnisz.

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |11 Mar 2015|, o 20:20   

no cóż minisimo, to nie twoja wina, tylko niskiego poziomu edukacji, braku lekcji ekonomi oraz niskiego poziomu poznawania świata,
zobacz link

http://biznes.onet.pl/wia...uchomosci/wgxtr

nie jest prawdą że miasta sie wyludniają, a co do sklepu wielkopowierzchniowego to sytuacja była do przewidzenia bo takie sa tendecje i kierunki polityki rozwojowej sieci handlowych.

ja tylko zauważyłem że temat sklepu czy taki czy inny jest tematem banalnym, mnie interesuje bardziej lokalizacja wolnej strefy przemysłowej w Drawnie,
znasz ją?

wpływ np, parku na mozliwości rozwojowe Drawna, np brak możliwości nowej zabudowy, brak możliwości przydomowych oczyszczalni ścieków, zbyt wysokie podatki, nieprzychylna atmosfera którą notabene pokazałeś,.

zastanów się, i pomyśl,

dam przykład, choć nie będę operował nazwiskami ale sprawa jest jasna,

gdyby facet nie zaryzykował swoich pieniędzy, kreytu i nie zastawił swojego domu i nie kupił i wyremontował za duże kwoto starych ruin pegeru w święciechowie, to powiedz gdzie ci ludzie by pracowali???
i masz żal że gość jeździ land rowerem???

zastaw swoją chate i zacznij biznes,
wiesz może nie ze wszystkimi , ale ja ropzmawiałem z ludźmi ze święciechowa, wiesz że są zadowolenia że on tam zakład otworzył, a wiesz jakei było poruszenie jak miały tam ruszyć pelety, co prawda klękło to ale słyszałem jak ludzie się cieszyli,

a kończąc,
dorobkiewicze z Drawna,. a jak kupujesz w biedronce w kaliszu, to dajesz dorobkiewiczowi Jeremo martens, czy coś w tym stylu,.

wiesz jest taki kawał.

w stanach facet miał stado byków opasów- 100 sztuk, sąsiad patyrzy i myśli jak zrobić by miec 200

żyd miał gai oliwny 10 hektarów, a sąsiad myślał jak tu mieć 40

a w polsce facet miał 10 kur niosek i sprzedawał jajka a sąsiad, aby mu zdechły.

wiesz pięknie to wpisuje sie w twój obraz dorobkiewicza, ale nie dziwi mnie to zbytnio bo czytałem pewne opracowania naukowe w których teza była taka,
polak jest zazdrosny i zawistny wobec bogatego sąsiada, woli by on był biedny i jego sąsiad takze niż obaj mieli by byc bogaci a jego sąsiad nieco więcej.,

ale jest na to drugi kawał,

facet złowił złotą rybkę ta mówi

wypuść mnie to spełnię twoje 3 życzenia, ale pamiętaj to czego zapragniesz będzies zmiał aloe sąsiad 2 razy więcej,

ten rozpedzony mówi tak,
zamek duży zamek

pyk jest stoi, ale patrzy za płotem sąsiad ma dwa takie zamki,

mówi samochód limuzyna ful wypas,
pyk stoi, , ale patrzy za płot u sąsiada dwa,

wkur-- ił się i mówi do rybki

wiesz
chcę by zgniło mi jedno jądro,.

a sąsiadowi ......

qwshuk 
Nowy

Wysłany: |12 Mar 2015|, o 00:48   

pomijając te 4 osoby, które tam będą pracowały to ile gmina na tym zarobi?

minismo 
Aktywny

Wysłany: |12 Mar 2015|, o 12:24   

Średnio Biedronka zatrudnia ok 15 osób, ale są markety gdzie jest i 20. W Drawnie raczej scenariusz mało realny.Wiadomo, że to nie jest łatwa praca ale gdzie teraz jest łatwo? W żadnej gminie nie słyszałem żeby z powodu budowy Biedry albo Polo marketu drastycznie padały jakieś lokalne biznesy, mogą się jedynie, zmniejszyć zyski. Jeśli w tych lokalnych sklepach na produkcie jest marża nawet 30-40% to mam to w głębokim poważaniu idę tam gdzie jest taniej. Mamy wolny rynek i konkurencje. Kto chce przepłacać niech nadal to robi.

P. Nowak interpretuje Pan każde słowo tak jak się Panu podoba. Ceniłem i nadal cenie ludzi przedsiębiorczych i mądrych a już napewno im nie zazdroszcze. Ale idąc tropem tematu o którym dyskutujemy czyli>>>MARKETU<<< w interesie każdego jest mieć wolny wybór nad produktem (wcale nie gorszym)z marketu a od prywaciarza.i gwarantuję, że 2/3 ludzi wybierze market. Wszędzie się to sprawdziło i daleko nie trzeba patrzeć.

Podaje Pan przykład Wrześni w woj. Wielkopolskim i sam Pan mnie uświadamia z kim mam do czynienia. Porównywanie 30tys miasta wspomaganego przez Poznań z największą fabryką Volkswagena do zapyziałego Drawna z dziurawym budżetem jest tak bardzo śmieszne, że proszę wybaczyć ale nie będę tego komentował. Z ekonomią i działaniem rynku chyba Pan ma problem

No i jeszcze jedna rzecz;) w 4 klasie podstawówki mojego syna w szkole uczą, że miasta się wyludniają no może poza Warszawą. Dla leniwych P.Nowak polecam Wikipedie

pozdrawiam serdecznie

qwshuk 
Nowy

Wysłany: |12 Mar 2015|, o 16:03   

Mało precyzyjnie zapytałem. Interesują mnie informacje na temat działki, zabudowy, podłączenia mediów itp. oraz to czy nowy sklep będzie w jakikolwiek sposób uprzywilejowany a także informacje o tym jak nowy sklep przyczyni się do poprawy budżetu i gdzie nowe środki zostaną ulokowane?

przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak

Wysłany: |12 Mar 2015|, o 21:46   

coż minismo- znalazłem na wilkipedii,
choć teraz zaczynamy schodzić na temat poboczny, ale w szkole twojego syna kłamią zobacz zależność w wilkipedii, wzrosty i spadki mieszkańców- to sie wacha- normmalna sprawa migracja, ale co zrobić by ludzi przyciągnąc do drawna, czy market twoim zdaniem przyciągnie nowych mieszkańców

http://pl.wikipedia.org/w...u_ludno%C5%9Bci

wypowiedziałem sie że temat "jaka nazwa marketu" jest po prostu słaby, bezideowy i bezproduktywny,

Odpowiedz do tematu