www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dpnu, dyrektorowi, lot, pytanie, zadaje

LOT- zadaje pytanie dyrektorowi DPN-u
Autor Wiadomość
przemass nowak 
Zaawansowany
przemass nowak


Wiek: 39
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 117
Wysłany: |4 Mar 2015|, o 22:33   LOT- zadaje pytanie dyrektorowi DPN-u

hej witam
w związku z prowadzonymi projektami LOT z Drawna zadaje pytanie dyrektorowi parku o treści "jaką częścią budżetu parku narodowego były wpływy z "opłaty kajakowej" "

ja od dłuższego czasu dopytuje sie po ministerstwach odnośnie innej kwestii, a mianowicie zasadności pobieranie opłaty z powszechnego korzystania z wód, art 34 prawo wodne 1. Każdemu przysługuje prawo do powszechnego korzystania ze śródlądowych powierzchniowych wód publicznych

pomyślałem sobie po co pracować w tym dzikim kraju, może nie warto, ale opłaca się iść tą sama ścieżka krętaczy i lawirantów i kręcić kasę na lewo, a wiec, wydzierżawię metr wody - dna przed parkiem i ustanowię sobie opłatę sam. zgłaszając sie do kolejnych instytucji słyszałem że pobierac opłaty nie wolno za korzystanie z wody- a turyści mogą płacić za korzystanie z terenu jak wychodzą na biwak i siadają do ogniska lub korzystają z wiat. tutaj sie zgadzałem, ale zacząłem składać pisma po urzędach więc jak jest że dyrektor parku ustanawia opłatę za coś co jest bezpłatne, pismo do ministra złożyłem 10 grudnia- do dziś bez odpowiedzi- to jest tzw. parasol, tuszujący sprawę.

a treśc pisma następująca ciekawy przykład,


Barnimie 10.12.2014

Wniosek o odpowiedź i podjęcie interwencji.

Do.

Prezes Rady Ministrów

Ewa Kopacz

Minister Środowiska
Maciej H. Grabowski

Prokurator Generalny

Andrzej Seremet

Marszałek województwa Zachodniopomorskiego

Olgierd Geblewicz

Burmistrz Drawna

Andrzej ChmielewskiSzanowni Państwo zwracam się z prośbą, wnioskiem o podjęcie działań i interwencje w sprawie- z mojego punktu widzenia przeciwdziałania zorganizowanej grupie przestępczej.Pewna nadmorska gmina wprowadziła opłatę za kąpiel w morzu, nie jest to opłata za wstęp na plażę, nie jest to opłat klimatyczna tylko kąpiel w morzu. Jak wychodzą państwo z wody po kąpieli- podbiega pracownik gminy i wręcza bilet za 6 zł. – za -korzystnie z ekosystemu morza.

Jeśli nie chcą państwo uregulować opłaty to wzywają policję a ta straszy sprawami sądowymi lub mandatami, przestraszeni turyści zaczynają rzadziej odwiedzać gminę, a proceder generuje od kilku lat milionowe przychody.Sprawa kuriozalna i dla każdego oburzająca, gdyż wszyscy jesteśmy przekonani o zapisach prawa wodnego i art. 34 orz definicje powszechnego korzystania z wód.

Powszechna służba zdrowia, powszechna edukacja i powszechne korzystanie z wód, sprawa wydaje się bezsporna – powszechna – znaczy bezpłatna, ale nie w tej gminie, kąpiel, pływanie kajakiem będzie tutaj płatne.

Ta sprawa jest oburzająca, ale to przypadek nieodosobniony.

Drawieński Park Narodowy pobiera opłatę cyt „ za korzystanie z ekosystemu rzeki Drawy”, rozumiem pobieranie opłaty za korzystanie w terenu parku, ale to w momencie gdy turysta wysiada na pole biwakowe, np. na ognisko, ale w przypadku kiedy wpływa przed parkiem na rzekę i wysiada za nim nie może być zmuszany do uiszczania opłaty, a jej ustanowienie jest w moim przekonaniu jest popełnieniem przestępstwa przez dyrektora parku cyt „Zgodnie z treścią artykułu 231 Kodeksu Karnego funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jest to tzw. przestępstwo urzędnicze”Postanowiłem napisać do Państwa ten list gdyż jestem usługodawcą z terenu na którym działa owy DPN widzę jak naszą rzekę Drawę i nasze miasteczko opuszczają ludzie młodzi a turyści zaglądają coraz rzadziej. Na chwile obecną ten proces się zaczął, ale bez działań on się nie zatrzyma. Proceder który trwa od lat w parku odstrasza turystów z naszej małej ojczyzny, nie daje perspektyw rozwoju i co najgorsze narusza zasady równej konkurencji, gdyż turystyka, choć prawnie zwolniona to u nas jest droższa.

Przykład nadmorskiej gminy nie jest prawdziwy, przynajmniej się nie spotkałem z takim procederem, ale DPN- jak najbardziej jest to realna sytuacja, a przypomina mi to zorganizowaną grupę przestępczą. Boss ustala haracz, on ma dealerów którzy zbierają pieniądze, a jak ktoś nie płaci przyjeżdża windykator , czasem jest on wspierany przez cyngli, ale jest zachowany nad tym wszystkim parasol.

W naszym przypadku dyrektor parku ustanowił opłatę, rozprowadzają ją punkty obsługi turystów, sprawdzają je strażnicy parkowi, a jak nie dają rady to wzywają policję.

Parasol tutaj to ministerstwo środowiska, do którego napisałem swoje wątpliwości i o dziwo w piśmie dostałem zapytanie, czy powszechne korzystanie może być płatne czy nie, a już w rozmowie telefonicznej pracownik poprosił, bym nie zajmował się tematem gdyż cyt. „ mogę mieć rację i jak wtedy zostaną zwrócone te opłaty i że wszystkie parki ją pobierają, tak więc ministerstwo nic nie będzie w tej sprawie robić” â€” jak to parasol.

Pytania>

Do Pani premier- w związku z tym ż e już była prowadzona korespondencja z ministerstwem środowiska proszę o kontrolę czy powiadomieni o fakcie podejrzenia przestępstwa pracownicy ministerstwa podjęli stosowne działania?

Do ministra finansów – jak wygląda opodatkowanie przychodów z przestępstwa- w tym wypadku park wystawia faktury na tę usługę.

Do prokuratora generalnego- proszę o odpowiedź w sprawie podejrzenia a świetle art. 231.( z tym że proszę by zajął się tym ktoś inny niż prokuratura w Choszcznie ze względu na zbyt bliską odległość oraz możliwość nieobiektywnego wglądu w sprawę- tu za przykład pokazuję zaangażowanie policji we wspólne patrole)

Minister środowiska- na jakiej zasadzie opłata jest pobierana za cyt.”korzystanie z ekosystemu rzeki Drawy” proszę o delicję tego korzystania zakres usług w jakim się mieści oraz podstawę prawną. Tu pragnę przypomnieć iż powołanie się na ustawę o ochronie przyrody i udostępnienie terenu parku nie zachodzi , gdyż korzystanie z wód, nie jest korzystaniem z terenu, co jest zapisane w ustawie prawo wodne.

Do marszałka województwa oraz do burmistrza- panowie to wpływa niekorzystnie na nasz wizerunek oraz działa na szkodę gminy, jej funduszy, rynku pracy a wreszcie na politykę migracyjną stąd moje pytanie, jakie widzicie rozwiązanie tego problemu.

Nowak Przemysław
prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania , bez podania przyczyny.
_________________
przemass nowak
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Niezależne i nieoficjalne forum miasta i gminy Drawno

Strona wygenerowana w 1,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11