www.drawno.com.pl

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: co, domu, ktory, na, nas, powstal, sadzicie, temat, zakonnego

Co sądzicie na temat Domu Zakonnego który powstal u nas ??
Autor Wiadomość
vobiss 
Nowy

Wysłany: |25 Lut 2013|, o 12:59   Co sądzicie na temat Domu Zakonnego który powstal u nas ??

Siema co sądzicie na temat nowo powstałego Domu Zakonnego w Drawnie ??

POBIS 
Nowy

Wysłany: |25 Lut 2013|, o 19:06   

co o tym sądzi my friend aatagaz
i sępy się zlatują :evil:

vobiss 
Nowy

Wysłany: |13 Mar 2013|, o 15:47   

Przynależność Cysterska Domu Zakonnego w Drawnie do Kościoła Polskokatolickiego .

Szczególne cechy Kościoła Polskokatolickiego:

• Kościół Polskokatolicki należy do rodziny Kościołów Starokatolickich. Ta przynależność spowodowała przyjęcie prawd wiary i zasad moralności takich jakimi zostały ustalone przez ekumeniczne sobory niepodzielonego Kościoła pierwszego tysiąclecia. Dlatego też Kościół Polskokatolicki nie uznaje za obowiązujących watykańskich dekretów z 18 lipca 1870 roku o nieomylności i uniwersalnej jurysdykcji papieża, gdyż są one sprzeczne z wiarą starego Kościoła i burzą ustrój starokościelny. Nie przeszkadza to jednak w uznawaniu historycznego prymatu i przyznawaniu biskupowi Rzymu pierwszeństwa honorowego: uważa biskupa Rzymu za pierwszego wśród równych – primus inter pares. Kościół nie przyjął również jako obowiązujących w sumieniu tych nowych dogmatów, które ogłaszali „ex cathedra” biskupi Rzymu lub też, które były ustanawiane na soborach Kościoła Rzymskokatolickiego.

• Na IV Synodzie Powszechnym w roku 1921 zniesiony został przymusowy celibat duchownych, co uchroniło księży od męki sumienia i dało możliwość zakładania rodziny zgodnie z myślą Bożą wyrażoną u początków stworzenia człowieka.

• Obok spowiedzi usznej obowiązującej dzieci i młodzież, wprowadzono dla ogółu wiernych spowiedź powszechną przed ołtarzem.

• Małżeństwo uznane jest przez Kościół za związek nierozerwalny. Jednakże, gdy ze słabości ludzkiej związek małżeński rozpadnie się, wówczas strona niewinna rozbicia może ubiegać się w Sądzie Kościelnym o zezwolenie na zawarcie ponownego ślubu.

• Cześć dla Najświętszej Maryi Panny oraz kult Świętych Pańskich, szczególnie świętych pierwszego tysiąclecia chrześcijaństwa, jest w Kościele zachowany, lecz z ustawicznym podkreślaniem umiaru, tak, by nie przysłonić tym aktów uwielbienia należnych Bogu i Jezusowi Chrystusowi.

• Kościół Polskokatolicki kierując się duchem Ewangelii, słowami i przykładem samego Jezusa Chrystusa, nie pozwala na jakiekolwiek zbyt swobodne traktowanie zasad moralności przez wiernych. Jednakże nigdy nie podejmował i nie podejmuje próby zastąpienia ludzkiej wolności i sumienia przez przepisy prawa tak, by w miejsce wolności wprowadzić nową, kościelną niewolę. Kościół uważa, że prawdziwe grzechy rodzą się przede wszystkim z samolubstwa i krańcowego egoizmu ludzkiego.

• Kościół Polskokatolicki nie odmawia nikomu ostatniej posługi, to jest chrześcijańskiego pogrzebu, niezależnie od wyznania, światopoglądu czy okoliczności w jakich śmierć nastąpiła. Link do oficjalnej strony Kościoła Polskokatolickiego .

wwww.polskokatolicki.pl

Sławek 
Nowy

Wysłany: |14 Mar 2013|, o 09:06   

No i wygląda to jakoś normalniej, słyszałem jak jakieś 2 Pani rozmawiały miedzy sobą mówiąc "no bo jak ksiądz ma babe to przynajmniej wie o czym mówi" ja uważam podobnie tym bardziej jeżeli chodzi o nauki przedmałżeńskie które w rzymskokatolickim przerabiałem denerwowało mnie co ksiądz może wiedzieć jak się obchodzić z żoną że tak powiem.
Spowiedź też jest ciekawsze bo jakoś ksiedzu nie jestem w stanie opowiedzieć wszystkiego tam bardziej że potrafi jeszcze ganić za jego zdaniem złe uczynki.
No i suma summarum to końcu też katolicki wiec korzenie te same.

vobiss 
Nowy

Wysłany: |14 Mar 2013|, o 16:40   

Tak samo jak krępuje mnie " Zbieranie na tace " " Cennik za msze w intencji zmarłego " " Chrzest " " Bierzmowanie " ( Przecież Księża opłacani są przez Państwo i tak samo Kościoły " itd aż wstyd pisać o tym i na to patrzeć jak Ksiądz może powiedzieć do rodziny zmarłego że nie pochowa zmarłego dlatego że , nie chodził do Kościoła ?? ABSURD ! albo za pochowanie życzy sobie tyle i tyle to się nie mieści w głowie co ci księża wyprawiają . Moim zdaniem Ksiądz powinien jako posłaniec Boga pomagać bezinteresownie i bez żadnych opłat " Nauczyliście Księży żyć w Luksusach , to teraz im PŁAĆCIE "

luzak1977 
Nowy

Wysłany: |22 Cze 2013|, o 13:32   

Ja tam nie popieram z reguły żadnych zgromadzeń religijnych, jednak oni mnie zaskoczyli.
Otóż oni propagują, popierają poglądy, książki Gregg'a Braden'a.
Stawia to ich zakon na zupełnie innym poziomie niż "zwykły" kościół katolicki.
Otwierają się na całkiem nowe, nie stoją w miejscu i potrafią się do tego przyznać.
Podoba mi się to - gdyby jeszcze zrezygnowali z tego całego ceremoniału. Myślę, że powoli to także się zmieni.

Odpowiedz do tematu